Philips 242V8A Monitör İncelemesi

Philips 242V8A/01 V Line Geniş Ekranlı 24” Monitör

Philips VA LED ekran, ekstra canlı ve parlak görüntüler için süper yüksek statik kontrast oranları sağlayan gelişmiş çok alanlı dikey hizalama teknolojisi kullanır. Standart ofis uygulamaları kolaylıkla işlenirken, özellikle fotoğraflar, web’de gezinme, filmler, oyun oynama ve zorlu grafik uygulamaları için uygundur.Adaptive-Sync özelliği ile videoları net bir şekilde görüntüleme imkanı sunarken parlama önleyici,LowBlue mode ve Flicker Free gibi donanımları sayesinde gözü rahatsız etmez.

Philips 242V8A/01 Özellikleri

Philips 242V8A/01 monitörü optimize edilmiş piksel yönetim teknolojisi 178/178 derece ekstra geniş görüntüleme açısı sağlayarak net görüntüler sağlar. Bu monitör gelişmiş Full HD 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip olmasının yanı sıra standart TN panellerinden farklı olarak IPS paneli sayesinde olağanüstü canlı renkleri açığa çıkarır.

SmartContrast, her türlü canlı görüntüyü algılayan, renkler açılarını ayarlayan ve en iyi dijital görüntüler, film ve videolar için veya siyah beyaz renk tonlarının görüntülendiği oyunları oynarken kontrastı dinamik olarak artırmak için arka ışık yoğunluğunu kontrol eden bir Philips teknolojisidir. Ekonomi modunda çalıştırıldığında daha az güç tüketimi sağlamak için arka aydınlatmada hassas ayar özelliği aktif olur.

SmartImage, gerçek zamanlı olarak parlaklığı, kontrastı, rengi ve keskinliği dinamik olarak ayarlayarak, farklı içerik türleri için ekranı optimize eden ön ayarlar sağlar. Philips 242V8A/01 monitörün bu özelliği sayesinde izlenen tüm görüntülerin kontrastını, renk doygunluğunu ve keskinliğini dinamik olarak artırır.

Philips 242V8A/01 Teknik Özellikleri

Philips 2428A/01 monitörün piksel yoğunluğu 93 PPI olup tepki süresi 4 ms ölçüsündedir.Bu tepki süresi profesyonel oyuncular için idealdir. Ayrıca monitörde bulunan Adaptive-Sync teknolojisi görüntülerde titremeyi ve bozulmayı ortadan kaldırarak ultra performans sağlar.Bunlara ek olarak LowBlue modu ve EasyRead modu aşırı parlaklığı azaltarak gözün yapısını korumaktadır.

Philips 242V8A/01 monitörün farklı bir dijital araca bağlantısını sağlamak amacıyla HDMI ve Displayport girişleri mevcuttur. Bu monitörün HDMI kablosu cihazlar arasında yüksek kaliteli ve yüksek bant genişliğinde ses ve video akışları iletebilmektedir. Ayrıca DisplayPort bağlantısı 10,8 Gbps/sn veri aktarımını desteklemektedir.

LED ekranlı monitörlerin bazılarında parlaklığın kontrol edilmesini ayarlamada titreşimler meydana gelebilmektedir ve bu şekilde görüntüler göze zarar vermektedir. Philips 2428A/01 monitör Flicker-free donanımı ile farklı frekansta olan görüntüleri sabitleyerek mükemmel görüntü deneyimi sunar.