AOC GK200/GM200 İnceleme

GK200 Klavye

AOC’nin son günlerde piyasaya çıkardığı iki ürün; oyuncu faresi ve klavyesidir. GK200 klavyesi ışıklandırmalı bir yapıdadır. 2 yıl garantili olan klavye, suya karşı dayanıklıdır. Klavye, klasik olarak USB portuyla çalışmaktadır. Klavyeden çıkarılabilir bilek dinlenme bölgesi alanına sahiptir. Bilek bölgesi malzemesi plastik olup, manyetik yapıda olduğu için, klavyeye kolaylıkla oturtulabilmektedir. Klavye membran malzemeden yapılmıştır, tuşlar sessiz çalışmaktadır.

GM200 Mouse

Mouse tasarımı giriş seviyesindedir, dolayısıyla yastıklı bir yüzeye sahip değildir. Tasarımı 10 milyon tıklamaya karşı dayanıklı olan mouse harici ışıklandırmalı yapıdadır. G-Tools yazılımı ile RGB ışıklandırma ayarlarını kolaylıkla yapmanız mümkündür. Plastik malzemeden yapılan mouse, ele alındığında ele kolayca oturduğunu görürsünüz. Yani sağ el kullanımı için ergonomik bir tasarımı vardır. Mouse yan yüzeyi, terlemeye karşı dayanıklılık göstermesi için tırtıklı yüzey olarak tasarlanmış. Tırtıklı yapı sayesinde kaydırmazlık özelliği edinilmiş. Mouse alt tabanda yer alan sensör 3519 pixarttır. 4200 DPI’ye kadar çözünürlük değiştirmek mümkündür. DPI tuşu ile 800, 1600, 2400, 4200 arasında, dört kademe arasında çözünürlük değeri değiştirebilirsiniz. DPI, inç başına farenin okuyabileceği nokta sayısını ifade etmektedir. Başka bir ifadeyle, mouse 1 inç hareket ettirildiğinde, işaretçi 4200 piksel hareket edecektir ki; bu değer farenin hassasiyet ve duyarlılığını tanımlayacaktır. Farenin küçük  bir hareketinde, işaretçinin ekranda büyük mesafede hareket etmesi, mouse kullanan birinin bileğini daha az yoracaktır.

GK200 mouse, USB ağ ile çalışmaktadır. Mouse, yazılım üzerinden özelleştirebileceğiniz 12 farklı effecte sahiptir. Sağ parmağın altında hızlı ileri-geri geçişleri için iki farklı buton bulunmaktadır. Klavye üzerindeki tul dizilimleri, tanıdığımız biçimdedir. Ekstra olarak multimaedia tuş takımı klavye üzerinde bulunmuyor. Mouse seri kullanımı için, 10G hızlanma ve 48 IPS özellikleri de dört farklı çözünürlük seviyesi yanında fareye kazandırılmış durumdadır.