Kapat
İnceleme 0

AOC Q2790PQU İncelemesi

27″ boyutunda olup IPS paneline sahip bir üründür. IPS paneline sahip monitörlerde, ekrana farklı açılardan baktığınızda herhangi bir renk kaybı yaşamamış olursunuz. Yani ekran karşısına oturmanız gerekmez; yansıma kayıpları yaşanmaz; açıya göre ekranda renk değişimi sorunlarıyla karşılaşılmaz. Normal bir ekranda güneş yansıması olduğunda,  ekrandaki görüntüleri tam olarak seçemezsiniz; ancak IPS panellerde yansıma kayıpları en aza indirgenmiş durumdadır. Ekranın IPS ekrana sahip olup olmadığını kendiniz kolaylıkla anlayabilirsiniz; ekrana farklı açılardan baktığınızda renk kayıpları oluşmuyorsa ekran IPS paneline sahiptir.

2160x 1440 çözünürlük, 27″lik ekran için oldukça uygun bir çözünürlük düzeyidir. IPS özelliği sayesinde ekran 178 derece geniş izleme açısına kavuşmuştur. Ayrıca 370 net parlaklık düzeyi görülmektedir.

Tasarım ve Özellikleri

Tasarım olarak incelendiğinde oldukça ince çerçevelere sahip, ve gümüş renkli çerçeve kullanıldığından zarif bir görünüme sahiptir. Monitör ayağının tam ortasında bir kablo kanalı yer almaktadır ki rahat çalışılması ve kabloların ayak bağı olmaması için yerinde bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Çerçeve işçiliği en üst düzeyde denilebilir, incelediğinizde kenarlardan ışık sızmasının olmadığını görürsünüz.

OSD Setup menüsü ekranın alt kısmında yer almaktadır ve yarı saydamdır. OSD menüsü Türkçe ile desteklenmemiş. Düşük mavi ışık, parlaklık, kontrast özellikleri kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Monitörün 5 derece aşağı, 25 derece yukarı eğimi kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Monitör istendiği taktirde dikey olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Monitörün yükseklik ayarını yapabiliyorsunuz.

Monitörde oldukça zengin giriş çiriş çıkış port desteği bulunmaktadır. Bu portlar monitörün arkasında yer almaktadır. Güç girişi, 1.4 HTML portu, 1.2 discplay port, analog VGA portu, kulaklık çıkış portları, ses giriş portları bulunmaktadır. Eski bilgisayarınıza da bu monitörü kolaylıkla adapte edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir