Kapat
İnceleme 0

Huawei P30 Pro İncelemesi

85.3% Ortalama Puan

Huawei P30 Pro

Telefon üreten firmalar arasındaki rekabet gittikçe kızışıyor. Huawei de bu rekabette hatırı sayılır bir noktada. Öyle ki Huawei P30 Pro telefonu birçok yeni özellikle öne çıkmayı başarıyor. Bu makalemizde telefonun detaylarına değinmek istiyoruz.

Tasarım
%95
Kamera
%97
Donanım
%90
Batarya
%80
Dayanıklılık
%70
Fiyat
%80

Muhteşem Kasa Renkleri

Telefonun çarpıcı özellikleri arasında eşsiz kasa renkleri var. Tan kızılı rengi, güneşin batışını andırıyor. Yine birden çok kamera, oldukça büyük ekran ve ekstra özelliklerle, Huawei P30 Pro pazardaki yerini alacak. Spesifik olarak hoparlörler telefonun alt kısmında, kasanın dar kalınlığına rağmen son derece şık bir şekilde yerleştirilmiş. Ayrıca bu dar alana mikrofon da yerleştirilmiş. 3,5 mm kulaklık jakı, müzik hayranları için düşünülmüş. Telefon sadece bu estetik mükemmellikle yetinmiyor. Son derece pahalı IR braster yerleştirilen bu modelde nano SD slotu ve  ek SIM yuvası var. 3 Farklı renkte satışa sunulacak olan bu modelin renkleri siyah, beyaz ve Aurora olarak seçildi.

Cömert Donanım Özellikleri

Huawei P30 Pro telefonun 8 GB ram taşıyacağı da gelen haberler arasında yer alıyor.  Dahili alanı da 128 GB gibi büyük bir alan olarak belirleyen şirket, bu modelinin çeşitli versiyonlarında 256 GB ve 512 GB dahili alan seçenekleri de sunuyor. Pro olmayan modeli ise daha ucuz olması için 6 GB ram ve 128 GB dahili alanla sınırlı. Kirin 980 işlemci, makinenin kalbinde yerini alacak. Android 9 işletim sistemi , 4 adet kamerası da var. Ek olarak kameralardan biri 10 X zoom yapıyor ve testlere göre bunu sıfır kayıpla başarıyor.

Huawei P30 Pro Satışı

Haberlere göre, mart ayının sonlarına doğru Paris’te düzenlenen bir tanıtımla modellerin tanıtılması bekleniyor. Ucuz telefon isteyenler için, şirketin ürettiği bir diğer model Huawei P30 Lite modeli müşterilere tanıtılacak. Telefonun ön siparişlerinin nisan ayının başında yapılacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir