AOC  Q2790PQU Monitör İncelemesi

80.8% Ortalama Puan

AOC  Q2790PQU Monitör incelemesi

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Aoc monitör son derece iyi bir görüntü kalitesine ve diğer monitörlere kıyasla oldukça yararlı ve yeni özelliklere sahiptir.

Tasarım
%80
Çözünürlük
%85
Donanım
%80
Ses Kalitesi
%79
Kalite
%81
Fiyat
%80

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Aoc monitör son derece iyi bir görüntü kalitesine ve diğer monitörlere kıyasla oldukça yararlı ve yeni özelliklere sahiptir. İps  panel türü ile dikkat çeken bu monitör 27 inç boyuta sahiptir ve resim yenileme hızı 60 Hertz olarak tasarlanmıştır. AOC Q2790PQU Monitör döndürme pivot ve yükseklik ayarları kolayca yapılabilir ancak oyun meraklıları için yeteri kadar kullanışlı olmadığını beyan eden oyuncular var. 4 mili saniye tepkime süresine sahip olan bu monitör 1000/1 kontrast özelliği taşıyor. Ekran çözünürlüğü en dikkat çekici özellik olduğundan, bu özelliğe de özen gösterilmiş ve 2560 x 1440 piksel çözünürlük sağlanmış. Film izlerken görüntü kalitesinden kesinlikle taviz vermek istemeyen insanlar için AOC monitörün bu sürümü kesinlikle tavsiye edilebilir. Bol bol çizimler ve masa üstü çalışmaları için AOC  Q2790PQU Monitör önerilebilir bir monitördür.

AOC  Q2790PQU Monitör Özellikleri

Monitörde 60 Hz yenileme özelliği olması nedeni ile rakiplerine fark atabilecek kapasitede olan yüksek çözünürlüklü AOC monitör, tasarımı ve özellikleri açısından dikkat çekicidir. Monitörün dizayn ve stiline baktığınızda hemen göz doldurduğunu görebiliyorsunuz. Metal çerçevesi yok ama malzeme bilimi çok geliştiği için metale yakın tonlarda malzeme kullanılmış. Çerçevesinin daha ince olması da ekranı daha çok ön plana çıkarıyor. Sadece 2 mm çerçevesi onu özel kılan özellikleri arasında… Kullanımı kolaylaştırmak için, taban üzerinde dönmesine izin verecek şekilde üretildi. Kabloları takmanız için eski sürümlerdeki gibi işkence çekmeniz gerekmeyecek. Kolayca kabloları takabileceksiniz. Monitörde, Display portu, 2 adet HDMI ve 1 adet VGA çıkışı var. İnç başına 110 ppi yoğunluğu da artısı….