Asus VivoBook S510U İncelemesi

Son dönemlerde akıllı telefonların ve tabletlerin özelliklerinin oldukça ileri seviyelere çıkmasından sonra bilgisayar kullanımları eski seviyelerinin altında kalabiliyor olsa da Asus VivoBook S510U bilgisayar sayesinde bu durum değişmek üzere. Bilgisayarların kullanımları eski seviyelerinde olmasa da insanlar bilgisayar kullanımına devam etmektedir. Sonuç olarak bilgisayar ve telefonların kullanım alanları birbirlerinden farklıdır.

Asus VivoBook S510U Tasarım Özellikleri

Metal görünümlü olarak plastik malzemeden yapılmış olan bilgisayarın kasası şık görüntüsü ile dikkatleri çekmeyi başarabiliyor. 1,5 kg ağırlığında olan bilgisayarın kasa tasarımı da içten dışa doğru incelmesiyle oldukça kullanışlı görünmektedir. Aynı zamanda düşük ağırlıkta olması daha rahat bir kullanım sağlıyor. Akıllı tasarımı sayesinde Asus VivoBook S510U çok sağlam bir görüntü yansıtıyor. Bu şekli ile kullanıcılarına da güven vermeyi başarabilmektedir. Kasada kullanılan alüminyum ve plastik aynı renkte üretildiğinden dolayı sanki aynı malzemeden yapılmış izlenimi de yansıtıyor. Bilgisayarın sol köşesinde USB 2.0 girişi ve SD kart girişi bulunmaktadır. Sağ tarafında ise 3.5 mm. kulaklık yeri, USB-C girişi, HDMI girişi, USB 3.1 girişi ve şarj girişi bulunmaktadır. Bütün bu tasarım özellikleri sayesinde bilgisayar kendini kullanıcılarına birçok seçenek sunmaktadır. Aynı zamanda Asus VivoBook S510U’da kullanılan klavye de oldukça kullanışlıdır. Tuşların boyutlarının çok küçük olmaması ve alışılageldiği gibi oldukça sağlam olmalarından dolayı kullanıcılarını bu konuda üzmeyeceğe benziyor.

Asus VivoBook S510U Donanım Özellikleri

Asus üretimini gerçekleştirmiş olduğu bilgisayarlarda donanım özellikleriyle de dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Bu modelde de aynı şekilde donanım özellikleri dikkat çekmektedir. Üretilen modelde birçok işlemci ve diğer donanım özelliklerinde farklılık mevcuttur. Tek bir model üzerinden gidecek olursak bilgisayarımızda Intel Core i7-7500U işlemci bulunmaktadır. Bu işlemcinin daha yüksek performans verebilmesi için 16 GB RAM’da eklenmiş durumdadır. Aynı zamanda 1 TB boyutundaki sabit diski de rahat kullanımı desteklemektedir. Bütün bu özellikleri ile Asus VivoBook S510U her bütçeye uygun şekilde kullanılabilmektedir. Bütçenize göre alacağınız bilgisayarın donanımsal özellikleri de değişiklik gösterebilmektedir. Kullanılan işlemcilerin, RAM boyutunun ve sabit disk kapasitesinin farklı olduğu modellerin her bütçeye uygun olarak üretilmesi sağlanmıştır.