Kapat
Ana Sayfa 0

Huawei Mate 20 Pro Hakkında Detaylar

Huawei Mate 20 Pro şirketin üstündeki yükü sırtlanmış gibi görünüyor. Akıllı telefon pazarındaki ikinci en büyük paya sahip firmanın çıkaracağı bu modelin oldukça iddialı olacağı konuşuluyor. Bunun sebebi şirketin pazardaki en büyük firma olmak istemesi. Doğal olarak hedefin gerçeğe dönüşebilmesi için hızlı bir şekilde telefonların kalitesinin artması ve iddianın sürdürülebilmesi gerekiyor. Şirketin 2018 yılındaki amiral gemisi olan Mate 20 Pro hakkında gün geçtikçe daha fazla detay ortaya çıkıyor.

Huawei Mate 20 Pro’nun Güçlü Rakipleri

Huawei Mate 20 Pro, 2018 yılında çok güçlü rakiplere karşı mücadelesini sürdürecek. Özellikle Android işletim sistemine sahip cihazlardan Google Pixel 3XL ve Samsung Galaxy Note 9, bu telefonun karşısındaki en büyük 2 rakip olarak görülüyor. Bununla birlikte geçtiğimiz sene piyasaya sürülen iPhone X de, cihazın daha kaliteli olmasını zorunlu kılacak rakipler arasında yer alıyor. Cihazın bu telefonlar karşısında oldukça güçlü teknik ve tasarımsal özelliklerle sektöre giriş yapacağı tahmin ediliyor.

Huawei Mate 20 Pro Hakkında Bazı Teknik Detaylar

Cihaz hakkında edinilen sınırlı teknik bilgilerden ilki yonga seti. Şirkete yakın isimlerin yaptığı açıklamalara göre cihaz Kirin 980 yonga setine sahip olacak. Şirketin yonga seti hakkındaki ince detayları ise IFA 2018’de paylaşacağı düşünülüyor. Söylentilere göre cihaz hakkındaki bir diğer teknik bilgi ise 6 GB RAM’in olması. Son dönemde piyasaya çıkan cihazlara bakıldığında bu özellik Mate 20 Pro’nun oldukça ön sıralara geçmesine sebep olabilir. Bununla birlikte cihazın 128 GB dahili hafızaya sahip olacağı bekleniyor. Bu depolama alanı şu anda piyasada bulunan cihazların en çok tercih edilenleriyle aynı seviyede.

Huawei’ni son piyasaya sürdüğü ürün olan Mate 20 ile henüz daha resmi olarak tanıtımı yapılmamış Mate 20 Pro’nin en önemli farklarından birinin batarya kapasitesi olacağı düşünülüyor. 4200 mAh bataryaya sahip olacağı düşünülen Huawei Mate 20 Pro’nun bu özelliği ile potansiyel rakipleri karşısında avantaj sağlayacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir