Kapat
İnceleme 0

Asus ZenFone Zoom S İncelemesi

Oldukça hareketli olan telefon piyasasında hizmet veren bütün firmalar için en zor şeylerden birisi de kendilerine yer bulabilmek. Ancak Asus son zamanlarda çıkartmış olduğu telefon modelleriyle sektöre damga vurmayı başarmış durumdadır. Özellikle en son çıkarttığı Asus ZenFone Zoom S modeli ile yaptığı yenilikler dikkat çekmektedir.

Asus ZenFone Zoom S Tasarımı Nasıl?

170 gram ağırlığındaki ZenFone Zoom S, 154.3 x 77.0 x 7.9 mm. boyutları ile oldukça ideal boyut ve ağırlıkta üretilmiştir. Kullanılan malzemelerden dolayı telefon ağırlığı oldukça normal gelmektedir. Kaliteli metal malzemeden yapılmış olan telefon oldukça şık görüntüsüyle de dikkat çekmektedir. Bu şekliyle bile telefon piyasasını yakından takip eden insanlarda hayranlık uyandırmaktadır. Telefonun köşeleri keskinlikten ziyade yuvarlak olarak yapılmış olmasından dolayı elde tutulduğunda rahatsız etmemektedir. Aynı zamanda bu tasarımı ve boyutları sayesinde tek elle de kullanılabilir durumdadır. ZenFone Zoom S’in yan tarafında güç ve ses açıp kapatma butonu bulunmaktadır. Telefonun sağ tarafında bulunan bu butonlardan ses butonları üst tarafta yer alırken güç butonu daha orta taraflarda yer almaktadır. Telefonun alt kısmında hoparlör, USB-C girişi, ve kulaklığın takılabileceği bir jak bulunmaktadır. Sol kösesinde ise sim kart yuvası ve micro SD hafıza kartının takılabileceği bir yuva bulunmaktadır. Üst kısmında ise ön kamera ile hoparlör bulunmaktadır. Arka panelinde ise 12 megapiksel çözünürlükteki çift lensli kamerası bizleri karşılıyor.

Asus ZenFone Zoom S Donanım Özellikleri Nasıl?

Telefonda 2.0 GHz sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 625 yonga seti bulunmaktadır. Bu setle birlikte 3,5 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunmaktadır. Telefonun dahili hafızası aynı zamanda 2TB’a kadar micro SD hafıza kartı ile de desteklenebilmektedir. 64 GB’lık hafızanın yaklaşık olarak 12 GB’lık kısmı işletim sistemi için ayrılmış durumdadır. Aynı özellikteki telefonlarla kıyaslandığında Asus ZenFone Zoom S diğerlerinde daha ön plana çıkmaktadır. Hem donanım özelliklerinin hem de tasarımının şıklığı sayesinde telefon almak isteyenlerin tercih ettiği modellerdendir. Aynı zamanda işletim sisteminin güçlü olmasından dolayı internet sitelerinde takılma, donma gibi problemler yaşamadan rahatlıkla gezebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir