Kapat
İnceleme 0

Casio PRO TREK SMART WSD-F30 Özellikleri

81% Ortalama Puan

Casio PRO TREK SMART WSD-F30 Özellikleri, Casio PRO TREK SMART WSD-F30 incelemesi

Wear OS akıllı saatlerinin genel olarak büyük çoğunluğu benzer bir stratejiyi izler. Çoğu, farklı durumlar için dış tasarımlarını kendilerine özgü olarak yaparlar. Ancak teknik özellikler birbirine çok yakındır. Çünkü kullanılan teknolojiler aynıdır.

Çözünürlük
%70
Kalite
%85
Fiyat
%75
Üretici Firma Güvenirliliği
%90
Fonksiyonlar
%85

Wear OS akıllı saatlerinin genel olarak büyük çoğunluğu benzer bir stratejiyi izler. Çoğu, farklı durumlar için dış tasarımlarını kendilerine özgü olarak yaparlar. Ancak teknik özellikler birbirine çok yakındır. Çünkü kullanılan teknolojiler aynıdır. Analog saatlerdeki başarısı yıllardır devam eden Casio akıllı saat pazarında da iddialı bir firma. Casio PRO TREK SMART WSD-F30 model akıllı saatini piyasaya süren bu şirketten beklenen performans, şirketin izlediği çizgiye göre en iyi performans olmak zorunda… Casio PRO TREK SMART WSD-F30 Özelliklerine geçmeden önce, saati aldığınızda kutuda karşınıza çıkacak elemanlara göz atalım:

  • Casio PRO TREK Akıllı WSD-F30 saati
  • Duvar şarj cihazı
  • şarj kablosu
  • Kullanım kılavuzu ve garanti belgesi

Casio PRO TREK SMART WSD-F30 Özellikleri

Casio, Wear OS akıllı saatlerinin benzersiz tasarımları ile firma, açıkça, ürünlerinin farkını ortaya koymada ısrar ediyor. WSD-F30, Casio’nun kurduğu sportif ve dayanıklılık, Casio firmasının önceliği ve kendini bu saatte gösteriyor. İncelikle geliştirilen bu saat, birçok insana gereğinden daha büyük görünebilir. Ancak firma, diğer saatlere göre, daha ince bir tasarım geliştirmiş. Reçine malzeme kaplaması ile oldukça sağlam duran bu saat, göze çarpan renklere bürünen kasası ile kendini hemen fark ettiriyor. yani gösterişe önem verenlerin beklentilerini karşılıyor diyebiliriz.

 

Casio PRO TREK SMART WSD-F30 Su Geçirmiyor

5 bar basınca dayanıklı bu saatin, basınç dayanımı anlamak için ufak bir akışkan hesabı yapılabilir. Pascal cinsinden formülize edildiğinde; P = Ro.g.h formülünden bu saatin ne kadar su derinliğine dayanabileceğini hesaplayalım. 5 bar yaklaşık 500 bin Pascal basınca eş değerdir.  Suyun yoğunluğu 1000 kg/ metreküp alındığında ve yerçekimi ivmesi 9.81 m/saniye kare alındığında :500000= 1000x 9.81x h / h= 50 metre derinliğe dayanıklı olduğu ortaya çıkar. Bu da mükemmel bir dayanım süresidir. Saatin tek kusuru, kalp atış hızını ölçen elektronik sensörlere sahip olmamasıdır.

Casio Akıllı Saat özellikleri Ekran ve Kontroller

1.2 inç 390 x 390 OLED ekranı, saati diğer rakiplerinden ayırıyor. WSD-F30 ile ilgili benzersiz bir özellik, az önce bahsettiğimiz OLED panelinden ve üstüne tek renkli bir LCD’den oluşan çift katmanlı bir ekrana sahip olmasıdır. Tipik olarak, Smart Watch ekranlar doğrudan güneş ışığını tam olarak kullanmıyorlar, ancak WSD-F30’daki monokrom LCD katmanın mükemmel görüş yeteneği var. Fitness bağımlıları için tek kusuru kalp atışını izleyen sensörleri taşımamasıdır, kullanıcılar özellikle antremanları ve yakılan kalori miktarını doğru bir şekilde izlemek istiyorlarsa bu özelliği bulamayacaklar. Ancak ivme ölçer, jiroskop gibi sensörler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir