Elektrikli Volvo Araç İncelemesi

80% Ortalama Puan

Polestar 2 Elektrikli Araba

Tesla elektrikli araba pazarında en iyi araçları piyasaya sunmaya çalışırken diğer firmalar da boş durmuyor. Volvo İsveçli bir firma ve en iyi arabaları üreten saygın firmalardan biri… Son günlerde yeni bir elektrikli araç üretti.

Araba Batarya Gücü
%75
Üretici Firma Güvenirliliği
%100
Hibrit Özelliği
%50
Teknik Servis Hizmeti
%90
Enerji Sarfiyatı
%90
Araç Fiyatı
%75

Tesla elektrikli araba pazarında en iyi araçları piyasaya sunmaya çalışırken diğer firmalar da boş durmuyor. Volvo İsveçli bir firma ve en iyi arabaları üreten saygın firmalardan biri… Son günlerde yeni bir  elektrikli araç üretti. Üstelik araç tek bir şarj ile 443 km yol gidebilecek. Modelin adı da Polestar 2 olarak seçildi. Polestar 2 benzinli araçların performansına eşit bir performans iddiası ile ortaya çıkan Polestar 2 özelliklerine biraz daha yakından bakalım. Ama öncesinde Chevrolet Bolt EV ve Nissan Leaf modellerinin de Tesla 3 ile yarıştıklarını ifade edelim.

Polestar 2 Elektrikli Araba

Yeni model elektrikli araba, fosil yakıtlarla çalışan Volvo XC40 gibi bir tasarımdan esinlenerek hazırlandı.  Bu modelde de çerçevesiz aynalar ve yine şahane logosu ve panaromik camı bu modelde de yer alacak. Koltuk kaplamaları bu araçta yapay malzemelerden seçildi. Aracın kabin ortasında 11 inç ekranı var ve Google asistan ile ses komutları ile bir çok şeyi kontrol etmek mümkün. Sistem cep telefonundan da yönetilebiliyor.

 

Polestar 2 Android Sistemi

Aracın çekişini arttırmak için 4 tekerlekten de çekiş sistemi ile daha güçlü hale geliyor. 2 adet elektrikli motor kullanılan araç, 5 saniye sürede 100 km hıza erişebiliyor.  Araçta var olan batarya saatte 78 KW güç üretiyor. Ekranında Android işletim sistemi var ve tüm kontroller için telefonla eşleştirme imkanı var. Polestar 2 elektrikli araba 2020 yılında satışa çıkarılacak ve Çin’de montajlanacak.

Polestar 2 Fiyatı

Polestar 2 Fiyatı 63000 dolar olarak belirlendi. Fakat Avrupa’da ki birçok ülkede 45000 dolara satılacak. Bu araç, Tesla 3 modeli ile karşılaştırıldığında daha pahalı ama aracın avantajları tasarımı ve arkasındaki firma bu farkı kapatacak. Avrupa’daki 45 bin dolarlık fiyata karşılık Tesla 34 bin dolara satılıyor. Ancak çift elektrik motoru ve tek şarj ile daha uzun mesafesi büyük avantaj…