Kapat
İnceleme 0

Casio WSD-F20 İnceleme

Akıllı saat kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaşmış durumda. Artık hemen hemen, teknolojiyle ilgilenen herkeste akıllı saat merakı uyanıyor. Akıllı saatler ile ilgili detaylı bilgilileri edinmek isteyen kişilerin sayısı oldukça fazla. O yüzden bugün sizlerle Casio WSD-F20 akıllı saatini inceleyeceğiz.

Dışarıda yapılan, koşu, basketbol ve benzeri sporlar için ekstra özellikleri bulunan bir akıllı saattir. Casio’nun Pro Tek serisinin en güzide üyelerinden biridir. Gün geçtikçe giyilebilir teknolojilerde her kesime hitap etmeye başladı. Android Wear 2.0 yazılımıyla beraber gelen akıllı saat, Casio’nun özel üretim modellerindendir. 1.32 inçlik ekranı, ideal bir saat ekranıdır. Gövdesi, oldukça güçlü maddelerden tasarlanmıştır. Güçlü maddeler, saatin düşmesi ve benzeri durumlarda, saati koruyacaktır. Ekran çözünürlüğü ise, 320 x 300’dür.

Genel Özellikleri

Dışarı sporları için özel üretilmiştir. Çift katmana sahiptir, dilerseniz spor yaparken özelliklerinden faydalanmanız için bir akıllı saate dönüştürebilir, dilerseniz de şık bir davete katılırken klasik saat özelliğinden faydalanabilirsiniz. Hem akıllı, hem de klasik saat olarak iki farklı kullanımı vardır. Bu kullanım tarzı çift katman sayesindedir. Akıllı saat kullanım modunda 2 günlük pil ömrü vardır. Klasik modunda ise, 30 günlük bir pil ömrü vardır. Donanımsal olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Manyetik pusula sayesinde yönünüzü rahatça bulabilirsiniz. Casio WSD-F20 ivme ve basınç ölçme özelliklerine de sahiptir. Jiroskopta saat içinde mevcuttur. Aynı zamanda, 50 metreye kadar suya dayanıklılık gösterebilen bir saattir. Donanımsal olarak bazı eksikleri de mevcuttur. Nabız sensörü saat içerisinde bulunmamaktadır. Şarj girişi pek ideal değil ve akıllı saat modunda kullanım süresi oldukça kısa.

Tasarım

Casio WSD-F20 akıllı saati oldukça iyi tasarıma sahip. Tasarımsal olarak, zarif ve dayanıklı da denilebilir. Sert zeminler ve sıvılara dayanıklılığı sayesinde, dışardaki hayatınızda yapacağınız sporlarda size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Saatin kenarlarında bulunan butonlar sayesinde, akıllı saatinize dilediğiniz gibi görev ataması gerçekleştirebiliyorsunuz. Ekranı, kasanın biraz içerisini montelenmiştir. Bu iç montelenmenin sebebiyse, olası çarp ve düşmelere karşı korunmayı artırmak olarak yorumlanmaktadır. Casio geçmişten günümüze bu işi oldukça iyi yapan bir firmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir