Çerçevesiz ASUS Pegasus 4S Tanıtıldı

85.3% Ortalama Puan

Asus Pegasus 4S İnceleme

Uzun süredir akıllı telefon piyasasında bulunmayan ASUS'un yeni modeli olan Pegasus 4S modelini inceliyoruz

Tasarım
%87
Ekran
%85
Donanım
%89
Batarya
%94
Dayanıklılık
%80
Fiyat
%77

Çerçevesiz ASUS Pegasus 4S Tanıtıldı

Asus, son zamanlarda akıllı telefon piyasasında görünmüyordu. Geçtiğimiz yıl yeni ürünlerini tanıtarak aniden piyasadan çekilen firma, çerçevesiz telefon modasına ayak uydurarak muhteşem bir dönüş yaptı diyebiliriz. Asus, geçtiğimiz saatlerde yeni Pegasus 4S modelini tanıttı. Peki yeni Asus Pegasus 4S modeli, kullanıcılara neler sunacak?

Asus Pegasus 4S Tasarımı

Yeni Asus Pegasus 4S modeli, 5.7 inç boyutunda bir ekran genişliğine sahip. Aynı zamanda 18:9 ekran oranı kullanılan cihazda çerçeveler de yok denilecek kadar ince olarak yerleştirilmiş. Arka kısmında çift kamerayı barındıran Pegasus 4S modeli, ekranıyla da 720p çözünürlük kalitesi sunmaya hazırlanıyor.

asus_pegasus_1.jpg

Asus Pegasus 4S Kamera Özellikleri

Asus, çift kamera akımından geri kalmamış ve yeni cihazının arka kısmına çift kamerayı eklemiş. Arka kısımda yer alan kameralara baktığımız zaman 16 + 8 MP kamera kalitesini görebiliyoruz. Ön kısımda bulunan kamera ise 8 MP kalitesinden meydana geliyor.

Asus Pegasus 4S Donanım Özellikleri

Cihazın donanım özelliklerine baktığımızda, yeni modelin iki farklı katmanda karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Yeni Asus Pegasus 4S modeli, iki farklı donanım özellikleriyle karşımıza çıkacak. Bir cihazında 3 GB RAM bulunurken, diğer cihazında ise 4 GB RAM gücü bulunacak. 3 GB RAM boyutuna sahip olacak cihazda 32 GB ROM, 4 GB RAM gücüne sahip olacak cihazda ise 64 GB ROM alanı bulunacak. Cihaz, kutudan çıkışta bizleri Android 7.0 işletim sistemiyle karşılayacak. Aynı zamanda iki cihaz işlemci gücünü 8 çekirdekli MTK6760T yonga setinden karşılayacak. Son olarak Pegasus 4S modellerinin 4030 mAh gibi dev bir batarya gücüne sahip olacağını da belirtelim.

ASUS PEGASUS 4S SİSTEM ÖZELLİKLERİ

Ekran: 5.7 İnç – İnce Çerçeve – 720p Görüntü Kalitesi – 18:9 Ekran Oranı

İşlemci: 8 Çekirdekli MTK6760T İşlemci

İşletim Sistemi: Android 7.0

RAM: 3 GB – 4 GB

ROM: 32 GB – 64 GB (microSD Destekli)

Kamera: 16 + 8 MP Arka Kamera – 8 MP Ön Kamera

Batarya: 4030 mAh