Kapat
Facebook Analytics
Haberler 0

Facebook Analytics Hizmeti Resmen Yayına Alındı

Kullanıcıların ürün ya da servisiniz ile alakalı tüm verilerini inceleyebileceğiniz Facebook Analytics hizmeti resmen yayın hayatına başladı. Google şirketinin de bir Analytics sistemi olduğunu biliyoruz. Web sitesi ve mobil uygulama istatistiklerini bizlere her anlamda kapsamlı bir şekilde sunan hizmetlerden birisi olduğu aşikar.

Zaman içerisinde Facebook, bu sistemi örnek olarak kendi bireysel ve kurumsal reklam verenleri ve sayfa yöneticileri için yeni bir sistem geliştirdi. Facebook Analytics, her anlamda kullanıcı verilerini analiz edebileceğiniz ve birçok farklı filtre ile inceleme yapma imkanını sizlere sunan bir hizmet. Artık resmen yayın hayatına başladı ve geliştiricilere de özel API’ler ile sunuldu.

Artık Tüm Kullanıcı Verileri Elinizin Altında

Kullanıcı verilerinizden kastımız, Facebook hesaplarınızın ve sayfalarınızın tüm etkileşimlerini ve ziyaretçi verilerini bu sistem üzerinde inceleyebileceksiniz. Reklam harcamaları ve hedef kitle önerileri bu sistemde daha farklı bir yapay zeka modülü ile birlikte sizlere yeni olarak sunuldu. Arayüz de son derece anlaşılır ve bir o kadar da pratik.

Web ve mobil uygulama platformları için de resmi olarak yayına alan bu hizmet ile birlikte sayfaların başarı oranları çok daha yükselecek. Yakın bir zaman dilimi içerisinde Instagram uygulaması için de böyle bir etkileşim takip sistemi geliştirilmesi gündemde. Tabi ki süresi ile alakalı henüz net bilgiler yok. Ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde yeni alternatifleri de sitemizde inceleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir