Facebook Kripto Para Reklamları Engelleniyor

Facebook Kripto Para Reklamları

Son dönemde sıklık ile karışımıza çıkan Facebook kripto para reklamları, bu anlamda ciddi şekilde fark yaratıyor. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde kripto para terimi ön plana çıktı. Dolayısı ile birlikte yatırım alanları genişledikçe reklamları da karşımıza çıktı. Bu reklamlar, beraberinde daha farklı imkanları da getiriyor şüphesiz.

Facebook, özellikle son dönemde kripto para reklamları ile tabiri caiz ise zengin oldu. Ancak zaman içerisinde ülkeler arasında da COİN sistemlerinin krize neden olması, Facebook şirketini de harekete geçirdi. Nitekim bu hareketlilik sonucunda reklamların engelleneceğine dair de resmi bir açıklama geldi. Açıklama metnini de sizlere sunmak istiyoruz.

Facebook Ürün Yönetim Başkanı Rob Leathern Açıkladı

Son dönemlerde Coin sistemlerine yönelik olarak dolandırıcılıkların arttığı aşikar. Dolayısı ile Leathern, bu konuyu ciddi şekilde ön planda tutmaları gerektiğini net olarak söyleyebiliriz. Hal böyle olunca Facebook şirketi, bu tarz reklamların önüne geçebilmek ve insanların mağdur olmasını engellemek adına da somut adımlar attı. Yapılan açıklama şu şekilde;

Bu politika, reklamlarımızın entegrasyonu ve güvenliğini geliştirmekle birlikte aynı zamanda dolandırıcıların Facebook’tan faydalanmalarına engel olmak için bir süredir sarf ettiğimiz çabaların bir parçasıdır” diyor Leathern yazısının bir başka yerinde.

Dolayısı ile bundan sonra ister özel ister tüzel olsun coin reklamları ile alakalı olarak sıkıntılı süreçler söz konusu. Reklam vermek artık eskisi kadar kolay değil.