Facebook Reklamları Daha Şeffaf Hale Geliyor

Facebook Reklamları

Skandallar ile gündemi meşgul eden Facebook reklamları konusunda daha farklı özellikleri tanıtmaya başladı ve şeffaflaşıyor. Facebook, veri çaldırma skandalı ile birlikte dünya genelinde çok ciddi anlamda antipati topladı demek yanlış olmaz sanırım. Ancak bununla birlikte insanların canını sıkan reklam projeleri ile de yine ciddi anlamda can sıkıyordu.

Reklamlar konusunda en az Google Adwords kadar aktif şekilde kullanılan bir sistem. Skandallar sonrasında birçok şirket Facebook reklam sisteminden çekildi ancak yine de bu şirkete çok da zarar vermez. Ancak şirket, yaptığı güncellemeler ile birlikte daha şeffaf ve insanların yönettiği bir reklam modelini getirmeye çalışıyor. Bu da önemli bir adım olarak dikkat çekiyor.

Daha Güvenli, Daha Pratik, Daha Uygun Fiyat Seçenekleri

Bir şekilde kendilerini affettirmeleri gerekiyor. Ancak bu sorumluluk sadece reklamverenlere karşı içinde bulundukları bir sorumluluk değil. Biz bireysel kullanıcılara karşı da bir sorumlulukları var. Zaman içerisinde bu anlamda da girişimlerinin olacağını net şekilde söyleyebiliriz sanırım.

Facebook sisteminin kısa süre içerisinde bu denli büyüme göstermesi ve adından söz ettirmesi birçok farklı anlamda ideal seçenekleri sunacak. Reklam sistemini insanların da reklam beğenilerine göre düzenleyecek. Reklamlar da artık kullanıcılar tarafından yorumlanabilecek. Şirket, beğenilmeme rakamları yüksek olan reklamları kısa süre içerisinde şirket için kaldıracak ve güncelleme talep edebilecek. Bu da reklam başarı yönetimi açısından önemli bir adım.