Kapat
general-mobile-gm-8-go-hakkinda-her-sey
İnceleme 0

General Mobile GM 8 Go hakkında her şey!

68.8% Ortalama Puan

General Mobile GM 8 Go İnceleme

Akıllı telefon fiyatlarının artmasıyla birlikte uygun fiyatlı akıllı telefon arayışına giren kullanıcıların tercih edeceği ilk modellerinden birisi olan GM 8 Go'yu detaylı olarak inceledik.

Performans
%50
Fiyat
%70
Tasarım
%70
Fiyat / Performans
%85

Yerli akıllı telefon üreticimiz General Mobile’ın Android One platformuna sahip olan General Mobile GM 8’in bir alt modeli olan General Mobile GM 8 Go hakkında her şey!

Başarılı akıllı telefon üreticimiz General Mobile’ın uygun fiyat etiketiyle dikkat çeken GM 8 Go, uygun fiyatı kadar en güncel Android sürümüyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Uygun fiyatlı akıllı telefon almak isteyenlerin tercihi olan General Mobile GM 8 Go hakkında her şeyi haberimizin devamında bulabilirsiniz. 

Geçtiğimiz aylarda General Mobile GM 8 modelini kullanıcıların beğenisine sunan General Mobile, GM 8 modelinin ardından Android Go uyumlu yeni General Mobile GM 8 Go modelini kullanıcıların beğenisine sundu. 

General Mobile GM 8 Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde!

GM 8 modelinden farklı olarak GM 8 Go, Google’ın özel Android sürümünü ve özel Android uygulamalarını kullanıyor. Özel Chrome uygulamasıyla birlikte internet kullanımında daha çok tasarruf edilmesini sağlayan GM 8 Go, Android 8.1 Oreo güncellemesiyle geliyor. 

general-mobile-gm-8-go-hakkinda-her-sey

TASARIM

General Mobile’ın yeni akıllı telefonu olan General Mobile GM 8 modeline benzer bir tasarıma sahip olan General Mobile GM 8 Go plastik kasa ile geliyor. Hissiyatı her ne kadar premium olmasa da GM 8 Go ele oturan yapısıyla oldukça güzel bir tasarıma sahip. 

GM 8 ile aynı hoparlörlerin kullanıldığı GM 8 Go’nun kutusunun içerisinden Dolby Audio imzalı kulaklıklar çıkıyor. Bir giriş seviyesi akıllı telefonu olan GM 8 Go’nun ekranı ise ne yazık ki 720 piksel çözünürlüğünde. 

Uzun pil ömrüne sahip olan GM 8 Go, uygulamaların optimizasyonu sayesinde tam dolu pille 2 güne varan kullanım ömrü sunuyor. Kutunun içerisinden darbelere ve çizilmelere karşı ek bir kapak daha çıktığını hatırlatmakta yarar var. 

general-mobile-gm-8-go-hakkinda-her-sey

PERFORMANS

GM 6 modelinde kullanılan dört çekirdekli MediaTek 6737T işlemcisini değiştiren General Mobile, GM 8’de Qualcomm’un Snapdragon 435 işlemcisini tercih etmiş ve bu işlemciyi 4 GB RAM ile desteklemişti. GM 8 Go ise MediaTek’in MT6739 işlemcisini tercih eden General Mobile, GM 8 Go’yu 1 GB RAM ile destekliyor. 

Günlük kullanım için oldukça elverişli bir akıllı telefon olan GM 8 Go’nun kamera performansı ise GM 8 modelinden daha yavaş. Düşük ışıkta giriş seviyesi akıllı telefonlarda olduğu gibi kötü sonuçlar sunan GM 8 Go’nun kamerası orta ve yüksek ışıkta başarılı sonuçlar sunuyor. 

Android 8.1 Oreo işletim sisteminin Go Edition sürümüyle birlikte gelen GM 8 Go’nun işletim sistemi 2 yıl boyunca Google tarafından güncellenecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir