Gigabyte Aorus 15 X9 Laptop  İnceleme

86.7% Ortalama Puan

Gigabyte Aorus 15 X9 Laptop İnceleme

Gigabyte Aorus 15 X9 Laptop bilgisayar, oyun için üretildi. Bir oyun bilgisayarı olan bu cihaz, test eden birkaç grubun yorumlarına göre, çok iyi bir performansa sahip. Ayrıca fiyatı da aynı donanıma sahip olan diğer bilgisayarlardan daha ucuz.

Tasarım
%88
Çözünürlük
%87
Donanım
%88
Batarya
%85
Kalite
%84
Fiyat
%88

Gigabyte Aorus 15 X9 Laptop  bilgisayar, oyun için üretildi. Bir oyun bilgisayarı olan bu cihaz, test eden birkaç grubun yorumlarına göre, çok iyi bir performansa sahip. Ayrıca fiyatı da aynı donanıma sahip olan diğer bilgisayarlardan daha ucuz. Bunun nedeni, ana kartlarda dünya pazarının çoğunu elinde tutan Gigabyte firmasının bu sektörde de iyi bir noktaya gelmesidir. Cihazın şık ve sıra dışı bir ekran-klavye tasarımı var.

Gigabyte Aorus 15 X9 Laptop  Teknik Özellikleri

Cihazın 2.200 £ fiyatı var. En iyi oyun bilgisayarı işlemcilerinden biri olan i7/8750 işlemcisi, 15.6 inç ekran boyutu ki bu ekran 1920 x 1080p çözünürlüktedir, 512 GB SSD alanı, 2 TB sabit mekanik diski mevcut. 16 GB Ram donanımı ve Windows 10 lisanslı işletim sistemi ile gelen bu cihaz 2.4 Kg ağırlığa sahiptir. Cihaz, seyahatlerde yanınızda götürmek için pratik değil. Cihazın yeni jenerasyon olan 3.1 USB giriş portları 3 adet, C tipi USB girişi ise 1 tanedir. Yine HDMI girişleri ve micro SD girişi mevcut. Turbo Boost ile işlemcinin çekirdekleri 2.2 GHz hıza erişebiliyor. Cihazı test edenler cihazı tam kapasite zorladıklarında işlemcinin sıcaklığının 96 dereceye çıktığını belirtiyorlar ki, bu sıcaklık çok fazla. Yine zorlayıcı noktada fanların yüksek ses çıkardığını da belirtiyorlar. Eğer bu modelin daha ucuz versiyonunu istiyorsanız sabit HDD olmayan versiyonu da mevcut. Sadece SSD ile idare edebilirsiniz ki bunun da fiyatı 1.999 £ fiyata düşüyor. Sonuç olarak son derece güçlü bir oyun bilgisayarı istiyorsanız bu bilgisayar bir seçenek olabilir.  Makinenin Razer oyun bilgisayarı ile kapışacak bir çok özelliği var.