Kapat
İnceleme 0

Vestel Venus Go Satışa Sunuldu

Vestel Venus Go ilk olarak Barselona’da düzenlenen 2018 Mobil Dünya Kongresi’nde karşımıza çıkmıştı. Android 8.1 Go Edition işletim sistemine sahip olan bu telefon, tanıtılmasından yaklaşık 6 ay sonra satışa sunuldu. 10 Ağustos’tan itibaren raflarda yerini almaya başlayan bu cihazı satın almak isteyenlerin sadece 899 Türk Lirası ödemesi gerekiyor. Türkiye’nin yerli sermayeyle kurulmuş şirketlerinden biri olan Vestel’in bu telefonu dünya çapında da ilgi göreceğe benziyor.

Vestel Venus Go Tasarımsal ve Teknik Detayları

Vestel Venus Go’nun ekranı 2.5D cam ile kaplı olarak kullanıcılara sunulacak. 5 inç olan ekranın bir diğer özelliği ise 1280×720 çözünürlüğe sahip olması. Bu boyutta ve fiyatta bir ürün için yeterince iyi olan çözünürlük kullanıcılara Full HD görüntü kalitesi hizmetini sunuyor. Cihazın işlemcisi için ise Snapdragon 212 seçilmiş. İşlemciye ise 1 GB RAM eşlik ediyor. Cihazın dahili hafızası 8 GB gibi oldukça düşük bir kapasitede olsa da microSD kart desteği sayesinde bu sorun ortadan kaldırılabiliyor. Ürünün başka bir özelliği de 2350 mAh pile sahip olması. Muadilleriyle karşılaştırıldığında biraz geride kalan bu özelliği cihazın bizden eksi puan almasına sebep oluyor.

Vestel Venus Go’nun kamera özelliklerinden bahsedecek olursak pek de iç açıcı özelliklerle karşılaştığımızı söylemeyiz. 8 MP arka kameraya sahip bu cihaz HD kalitenin üzerinde videolar çekemiyor. Ön kamera ise sadece 5 megapiksel. Bu yüzden telefonu altığınızda kalitesi yüksek selfieler çekmeniz pek mümkün olmayacak.

Vestel Venus Go Özel Android Sürümüne Sahip

Vestel Venus Go, Android 8.1 Go Edition sürümü ile piyasaya sunuluyor. Diğer Android sürümlerinden daha az yer kaplayan bu sürüm, kullanıcıların kullanabileceği depolama kapasitesinin mümkün olduğunca fazla olmasını sağlıyor. Telefonda yer alan sabit uygulamaların daha az yer kaplamasını sağlayan bu sürüm, kullanıcıların depolama alanını kendileri için ayırmalarına vesile oluyor. Bunun dışında Vestel Venus Go’ya sahip olacak kullanıcılara 1 yılık 50 GB’lik VCloud depolama hakkı veriliyor. Cihaza sahip olmak isteyen kişilere beyaz ve siyah renk seçenekleri sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir