Philips 245C7QSB İncelemesi

Philips markasının moda tasarım serisine uygun bir modelidir. Monitörde geniş bir renk sıkalası yer almaktadır. Ekran çerçevesi ve panelin kendisi oldukça ince ve zarif duruş sergilenmektedir. Monitör 23.8″ büyüklüğündedir. Bu boyutuyla masanız üzerinde çok fazla yer kaplamayacaktır. Monitörü 5-20 derece öne ve arkaya eğilebilir, bildiğinizden oldukça esnek olduğunu söyleyebiliriz. Monitörün yükseklik ayarını yapamıyorsunuz. Monitörde VESA desteği yer almıyor yani monitör sadece masada kullanmanız için tasarlanmıştır; duvara asılabilecek yerleri mevcut değildir.

Philips bu monitörlerde IPS panel kullanmaktadır. IPS panellerde farklı açılardan yansıma ve renk kayıpları olmadan ekranları rahatça izleyebilmeniz mümkündür. Ayrıca IPS panellerde renk dolgunluğu vardır. IPS panellerinin tepki süreleri TM panellerine göre daha yavaştır.

Monitörün arkasında kompakt çözümler yer almaktadır. 1 adet HTML, 1 adet display port 1.2, 1 adet VGA bağlantısı, 1 kulaklık girişi mevcuttur. Hoperlör ses çıkışı ve USB bağlantısı bu monitörde yer almamaktadır.

Teknik Özellikler

Teknik özelliklerini daha detaylı incelersek; çözünürlük 1920 x 1080’dir. Görüş açısı 178 derecedir. Boyutları 541 x 412 x 197mm’dir. Tepki süresi 5ms’dir. Maksimum tazeleme hızı 60Hz’dir. Monitör 250 kandela parlaklık değerine sahiptir.

Monitörün parlaklık ölçümlerini değerlendirdiğimizde maksimum parlaklıkta 530:1; minimum parlaklıkta da 480:1 oranını bulmaktadır.  Geniş gamut kapsamı sunmasının nedeni ultra- white renk teknolojisini kullanmasıdır.  Renk gamı testinden başarıyla geçen monitör.