Kapat
Haberler 0

İntel i9 işlemcili laptoplar

Intel’in dokuzuncu çekirdek nesli ürünü işlemciler, çok güçlü ve optimum şekilde soğutulan bir işlemcilerdir. Hyperthreading özellikli Intel Core i9-9900K, basit bir 3.6 ve 16 MB L3 önbellek saatine sahip sekiz işlemci çekirdeğine sahiptir. Ek hesaplama çekirdeği, daha yüksek saat hızları ve IPC artışının birleşimi nedeniyle  i7-8700K Core modeline kıyasla önceki nesillere göre en üst model olarak yüzde 30’a varan bir ek performans sergiliyor.

Kolay Kolay Isınmıyor

Fabrika çıkışında optimize edilmiş ısı dağılımı ile dikkat çeken işlemci 95 W güç tüketiyor. Bu yüzden bileşen soğutma konusunda zorlanma olmuyor. Bununla birlikte, Schenker Technologies kısa süre önce, sadece daha önce premium olarak ek bir çözüm olarak mevcut olan SCHENKER DTR, XMG ULTRA ve XMG ZENITH serisinde fabrikada monte edilen Termal Grizzly Kryonaut termal macunu kullanacak. Termal macunda ısının üstüne alınması ve fana verilmesi için iletim katsayısı ( k) büyük seçiliyor. Isı transferinin büyütülmesi istendiğinde alan genişletme ve K değerini arttırmak yeterli oluyor.  12.5 Watt / Metre Kelvin  ısı iletkenliği konvansiyonel olanı aşan tamponlar en iyi duruma getirilmiş sıcaklık değerleri ile tam yükte bile sessiz çalışmayı mümkün kılıyor.

SCHENKER DTR ve XMG ULTRA serisinde NVIDIA GTX 1080, 1070 veya 1060 ekran kartı bulunurken, XMG ZENITH 17, SLI’de her biri 8 GB GDDR5X olan  iki  bellek taşıyor.

Seçilen modele bağlı olarak, Schenker Technologies, Full HD’den WQHD’den en detaylı UHD çözünürlüğüne kadar çeşitli G-SYNC uyumlu ekran seçenekleri ile geliyor. İki mini ekran bağlantı noktası ve ek harici monitörler bağlamak için bir HDMI yuvası, görüntü çıkışı seçeneklerini genişletiyor.

Dizüstü bilgisayarların her biri 64 GB’a kadar DDR4 RAM ve PCI Express bağlantısı olan iki adet 2,5 inç ve iki adet M.2 sürücü  ile tümleşik Thunderbolt 3 slotu ve ücretsiz renk seçenekli RGB arkadan aydınlatmalı klavyeler içeren ara yüzler barındırıyor.

Laptop Fiyatları

CPU güncellemeleri ek olarak 69 dolar ödeme gerektiriyor.

  • İ5 serisi işlemci kullanan model 270 Euro
  • İ7 Kullanan modeli 470 Euro
  • İ9 işlemci kullanan modeli ise 2550 Euro

Fiyatla satılıyor. Bu fiyatlar Avrupa için geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir