iPhone SE 2 Tasarımına Dair Detaylar Gelmeye Başladı

iPhone SE 2 Tasarımı

Apple şirketinin çok uzun bir süredir beklenen telefon modellerinden birisi olan iPhone SE 2 tasarımı ile alakalı detaylar geldi. Türkiye genelinde de geleneksel Apple kullanıcıları için heyecan ile beklenen telefon modellerinden birisi olduğunu net şekilde söylemek gerekiyor. Sürekli telefon modeli ile alakalı olarak yeni haberler bizlere sunulmaya da devam ediyor.

iPhone markasının zaman içerisinde kasa tasarımını büyütmesi ve bununla birlikte eski modelleri unutturması tepki gördü. Steve Jobs geleneklerine yeniden dönülecek ve bu telefon ile birlikte gelenekçi kesime mümkün mertebe daha çok ideal seçenek sunulacak. Tasarımına dair gelen bilgilere geçelim.

Cam Arka Panel ile Birlikte Klasik Kulaklık Jakı Yok Olacak

Apple şirketi, bu telefon modeli ile birlikte arka panel kısmını tamamen cam hale getiriyor. Bununla birlikte kulaklık konusunda da USB Type-C sistemine geçen şirket, bu telefon modelinde de jak bölmesini tamamen kaldıracak. Kısacası sizlere yeniliklere adapte etmek esas amaç.

Çentikli Ekran

iPhone X modeli ile birlikte çok ciddi anlamda fark yaratan bir sürecin içerisinde girdiklerini net şekilde söyleyebiliriz. Hal böyle olunca telefonda yenilik olması açısından da çerçevesiz ve çentikli ekran modelini kullanma yoluna gittiler. Takdir edilesi bir girişim olduğu gibi telefon için farklı bir hava kazandırma düşüncesi adına da ideal bir seçenek. Telefonun üretimi ile alakalı olarak henüz net bilgiler yok ancak bekleyip göreceğiz.