iPhone Xs Max incelemesi

82.3% Ortalama Puan

iPhone Xs Max

iPhone Xs ve Xs Max cihazlarını piyasaya kazandıran iPhone, iPhone Xs Max ile çentikli ekran deneyimini iPhone 8 Plus benzeri bir şekilde sunarak büyük ekran tutkunu olanlara hitap ediyor.  

Tasarım
%83
Kamera
%96
Donanım
%95
Batarya
%76
Dayanıklılık
%77
Fiyat
%67

Tasarım Özellikleri 

iPhone Xs Max 6.5 inçlik ekranı ile taşıması son derecede kolay bir tasarıma sahip olduğunu elinize aldığınız ilk an kanıtlıyor. iPhone Xs Max hem önü hem de arkası camla kaplı şekilde gelirken ön cam çiziklere karşı epey dayanıklı şekilde tasarlanarak sağlamlığını da kanıtlıyor. Paslanmaz çelikle kaplı olmasının yanı sıra etkileyici bir tasarımla gerçekten pahalı bir telefon olduğu görünümünü tamamlıyor. iPhone Xs Max için talebi arttıran bir diğer özellik ise suya ve toza dayanıklılık için IP68 sertifikalı suya dayanıklılık özelliğidir.2 metre derinlikteki suda yarım saat boyunca kalabilen cihazda üzerine çay veya su dökülse de herhangi bir zarar ya da arıza oluşmuyor.

Donanım ve Performans 

iPhone Xs Max, 6.5 inç uzunluğundaki ekranı ile Super Retina olarak adlandırdığı ve HDR desteğiyle sektördeki en net parlaklık ve kontrast özelliklerini de sunmayı başarıyor. 1242 x 2688 piksel çözünürlüğüyle en keskin ekran olma özelliği ile iPhone 8 Plus’ın de önüne geçen bir deneyimi sunuyor. iPhone Xs Max büyük ekranı ile geniş renk yelpazesi, yüksek parlaklık özellikleri, Dolby Vision ve HDR10 içeriklerinin birarada olmasıyla beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Telefondaki ortam ışık algılayıcısı fonksiyonu ile etraftaki ışığın renk sıcaklığına göre beyaz dengesi sağlanıyor. 3D Touch teknolojisi özelliğini de öne çıkaran iPhone Xs Max, ekran farklı basınç seviyelerini belirlemesiyle buna göre belirlenmiş görevleri yerine getirmeyi otomatik olarak yapan bir cihaz olarak tanınıyor. 

iPhone Xs Max için performansını destekleyen A12 Bionic işlemci oldukça önemli olurken yapay zeka özellikli bu işlemci öncelikle fotoğraflarda, oyunlarda ve uygulamalarda yüksek performans sunmayı başarıyor. iPhone X’daki 64 ve 256 GB seçeneklerinden farklı olarak bir de 512 GB seçeneği olurken iPhone Xs Max ile çekeceğiniz fotoğraflar ve videolar için depolama sıkıntısı da asla olmuyor. Face ID için dikkat çekici geliştirilmiş özellikler getiren Apple’ın TrueDepth adını verdiği kamera sistemi ile yüzünüzün  üç boyutlu haritası çıkarılarak ekran kilidinin açılması oldukça güvenli bir kullanım deneyimini adeta garantiliyor. 

Kamera ve Video 

iPhone X’daki gibi düşey eksende görüntülenen iki kamera ile gelen iPhone Xs Max iki kamerada da 12 megapiksel çözünürlük sunarak telefoto kamera seçeneği ile de kendini kanıtlıyor. Optik görüntü sabitleme özellikli olan kameraları sayesinde yüksek ZOOM özellikleri en net şekilde elde edilebiliyor. 7 megapiksel çözünürlüklü ön kamerası ise Smart HDR teknolojisinden güç alıyor. Başarılı çekimleri ile arka fonu bulanıklaştırmak isteyenleri de memnun eden bir performansı bulmanızı garanti eden özellikleri ile ön kamerada da geniş seçenekli ayarlamalar kullanıcılara bırakılıyor.

iPhone Xs Max ile X serisinin en iyi telefonlarından biri olan bu cihazın büyük ekranı ve Plus tasarımlardaki gibi geniş gövdesi epey cezbedici görünüyor. Özellikleri ile güçlü ve estetik bir görünüme sahip olan bu cihaza sahip olmak için yüksek fiyatı tartışılsa da sunduğu özellikler ve performans kriterleri ile de aldığı parayı hak edeceğini de adeta kanıtlıyor. 10.799 TL’den başlayan fiyatlar ile raflarda satışa sunulan iPhone Xs Max, gelmiş geçmiş en pahalı ama en iyi iPhone modeli olma özelliğini taşıyor.