Kapat
İnceleme 0

Xiaomi Mi Air 12.5 inceleme

78.7% Ortalama Puan

Xiaomi Mi Air 12.5

Xiaomi firmasının en gözde diz üstü bilgisayarlarından biri olan yeni modeli Air 12.5 satışa Çin'de sunuldu. Özellikleri incelendiğinde aslında çok güzel bir diz üstü bilgisayar olan Xiaomi'nin bu modelinin teknik özelliklerine bakalım.

Tasarım
%84
Teknik Özellikler
%78
Fiyat
%74

Xiaomi Mi Air 12.5 Teknik Özellikleri

4 GB Ram ve 128 GB opsiyonlu olarak isteyene 256 GB ssD disk barındıran bu bilgisayar 2 farklı ve çekici kasa modeli ile göz dolduruyor. Altın rengi ve gümüş renklerinde metalik kasaları bir yana İntel Core i5 işlemcisi ve 7Y54 model seçilmiş. Çok hafif olarak tasarlanan bu model, 12 inç sınıfındaki bilgisayar rakiplerinden daha hafif. Bu da onun en güçlü yanlarında biri. CPU olarak bilinen grafik işlemci oyun ve 3D çizim yapacaklar için önemli bir özellik. Sadece RAM değerinin 4 GB ile sınırlı olması dezavantaj olarak görülebilir. Diskleri ise eleştirmenler tarafından tam not aldı. En azından ssD disklerin ısınma problemi olmadığı gibi, ram ile çalışarak performans hızlandırıyorlar.

 Ekran Çözünürlüğü

Diz üstü bilgisayarlarda en önemli özellik de ekran çözünürlüğüdür, bu şirket buna önem vermiş ve 1920 x 1080 Full HD çözünürlükle geliyor. Yani kontrast ayarları çok güçlü bir bilgisayar ile karşı karşıyayız. Makine sadece 30 dakikada P oranında şarj olabiliyor. Yine USB 3.0 hızlı data transferi için düşünülmüş bir özellik. Yeni özelliklerden biri de 5 Ghz kablosuz veri desteği geniş bant hizmetidir. Makinenin kalınlığı sadece 12.9 mm ve 1.07 Kg ağırlığında hafif olarak tasarlandı.

Xiaomi Mi Air 12.5 Fiyatı

Dizüstü bilgisayar şimdilik sadece Hindistan’da satışa sunuldu. Yakın zamanda Çin ve Avrupa –ABD gibi potansiyeli büyük noktalarda satışa çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir