Kapat
Monster Tulpar T5 V15.1 İnceleme
İnceleme 0

Monster Tulpar T5 V15.1 İnceleme

Monster son zamanlarda oyun bilgisayarı denildiğinde ilk akla gelen markalardan oldu. Dolayısıyla her çıkarttığı yeni model bir sonraki için yeni bir umut ve merak kaynağı oluyor. Monster Tulpar T5 V15.1 da yine Monster tarafından çıkartılan yeni bir modeldir. Her yeni Monster modelinde olduğu gibi yine bu modelde de yüksek performans vaat ediyor.

 

Avantajları

Özellikle işlemci gücüne bakıldığında Monster Tulpar T5 V15.1 piyasada bulunabilecek en harika bilgisayarlardan birisi olabilir. Gerçekten de masaüstü düzeyinde iyi bir işlemciye sahip. Oyun performansları da bu sayede oldukça akıcı olabiliyor. Hal böyle olunca akıllara acaba oyun oynarken aşırı bir ısınma yaşar mıyım diye bir soru geliyor. Çünkü böyle ciddi bir işlemci ciddi soğutma gerektirir. Yapılan testlere bakıldığında da tam da gerektiği gibi soğutmanın çok iyiy yapıldığı ve oyun performansları esnasında asla 90 derecenin üzerine çıkılmadığını görüyoruz. Ki bu sevilere için bu çok iyi. Yanidış ortamlardaki diğer şartlara da bağlı olabilmekle birlikte uzun oyun testlerinde soğutma ünitesinin üzerine düşeni layıkıyla yaptığı görüldü. Oyun bilgisayarı olarak en önemli etkenler olarak bunlar görülür. Tabi bir de ekran kartı vardır. Ekran kartı tercihleri  GTX 1070 ve bu da işlemcileri ile birleştiğinde oyun tecrübesini oldukça özel bir hale getiriyor. Aynı zamanda satın alırken özelleştirme şansınız bulunuyor. Portlar konusunda da aynı şekilde oldukça zengin. 2 adet type-c girişi bulunduruyor. Sökülebilir batarya ve değiştirilebilir diğer donanımlar da büyük bir avantaj.

Dezavantajları

Oyun bilgisayarı olarak almak isteyenlerin ihtiyaçlarını çok rahatlıkla karşılayabilir. Fakat öte yandan en büyük dezavantajı tasarımı olarak göze çarpıyor. Gerçekten güçlü bir bilgisayar fakat zarif bir tasarım isteyenler için pek de doğru bir tercih değil. Öte yandan yukarıda soğutma sisteminin gayet sorunsuz çalıştığından bahsetmiştik. Bu doğru ama bunun yanı sıra aynı zamanda oldukça da sesli çalışıyor. Güçlü fanlar gerçekten ısındığı zaman oldukça gürültücü olabiliyor. Fakat sistemin gücü ve güncelliği göz önüne alındığında kesinlikle gözardı edilebilecek bir oyun bilgisayarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir