Kapat
HP EliteBook x360 1020 G2
İnceleme 0

HP EliteBook x360 1020 G2 İnceleme

Bugünlerde notebooklarda aranan özellikle biraz değişti. Artık kompakt ve ortalama bir bilgisayar yetersiz geliyor. Eğer siz de eğer şık, zarif, kompakt ve üstüne üstlük bir de iyi performans veren bir bilgisayar arıyorsanız HP EliteBook x360 1020 G2 tam da size göre bir tercih olabilir.

Sık Seyahat Edenler İçin Bilgisayar

Taşınılabilirlik, notebooklar için çok önemli bir özelliktir. Özellikle notebookların tercih edilme sebepleri de zaten rahat taşınabilmesidir. Bu özellik çok sık seyahat eden kimselerin aradığı bir bilgisayar modelidir. Bu yönden bakıldığında HP EliteBook x360 1020 G2 hem zarif hem hafif hem de esnek yapısı ile dikkat çekiyor. Yani tabi ki bunun yanı sıra küçük ekran gibi bazı dezavantajları da vardır. Zaten kompakt bir bilgisayar istiyorsanız büyük ekranda çalışmayı gözden çıkartmak zorundasınız. Tasarımına bakıldığında gerçekten de sık sık seyahat eden kimseler için tasarlanmış bir laptop olduğu çok açık. Özellikle esnekliği büyük avantaj. Ekranı arkaya doğru çadır biçiminde katlanıp standa ihtiyaç duymadan video izlenmesi gibi avantajları yanında getiriyor. Bu sayede laptop değil de tablet olarak da kullanılabilir hale getiriliyor.

Öte yandan tasarımın sıkıntılı olan kısmı yan bağlantıları olarak öne çıkıyor. Yandaki bağlantıların oldukça kısıtlı olduğu görülebiliyor. Cihazın sol yanında güç düğmesi ve kulaklık girişi bulunuyor. Sağ tarafta ise iki adet USB Type-C portu bulunuyor. Arka tarafta ise büyük bir HTMI çıkışı bulunuyor. HDMI kullanılması bir avantaj olarak alınabilir. Bu tip kompakt cihazlar için büyük bir avantaj.

Donanım Konusunda;

Bu bilgisayar kompakt yapısının yanında oldukça kaliteli bir donanıma da sahip. Intel Core i7-7600U işlemci ile 2.80 GHz taban frekansta çalışan laptop, 3.90 GHz hıza kadar yükselebiliyor. Buna ek olarak da 16 GB LPDDR3 RAM kullanıyor. Tabi bu RAM tercihleri keşke DDR4 ten yana olsaymış. Aynı zamanda ürünün pil ömrüne bakıldığında yaklaşık 8 saatlik bir ömrünün olduğunu görebiliyoruz. Bu da bu segmentte bir dizüstü için oldukça yeterli olarak değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir