Nokia 9 PureView Telefon İncelemesi

Arka kısımda 7 adet kamerası olan Nokia 9 PureView marka telefon harika fotoğraf ve video çekimleri yapabilen bir cihaz olarak büyük ilgi gören modellerden biridir. 700 dolarlık uygun fiyatı ile gelen bu telefon modeli Nokia şirketinin gözde amiral gemisi modellerinden biri. Ayrıca 6 inç OLED ekrana sahip olan cihaz, 128 GB ROM ve 6 GB ram donanımı taşıyor. Diğer bütün Nokia modellerinde olduğu gibi yine Android işletim sistemini kullanan bu telefon modeli, Snap Dragon 845 işlemcisini kullanıyor.

Nokia 9 PureView Telefon Teknik Özellikleri

Cihazda parmak izi tarayıcısı ve 18 Watt şarj cihazı ek olarak 10 Watt kablosuz şarjı da var. Cihazın 6 inç ekranı 1440 x 2880 P çözünürlük destekliyor. 8 çekirdekli işlemci 2800 MHz frekansında çalışan çekirdeklere sahip. Ayrıca 128 GB dahili depolama alanı ile ek SD desteğe ihtiyaç bile duymuyor. Harika kameraları ve 3320 mAh bataryası ile gelen cihaz, önde de 20 MP çözünürlükte kamera bulunduruyor. Global çevrede kullanıcılar tarafından 10 üzerinden 9.3 puan alabilen bu telefon, gerek sağlamlığı, gerek son derece iyi konumlanmış yüksek çözünürlüklü kameraları ve kalitesi ile ön plana çıkıyor.

Nokia 9 PureView Android 10 Güncellemesi

Android 10 güncellemesini alacak olan telefonlardan biri de Nokia 9 olacak. Söz verildiğine göre Android 11 işletim sistemi piyasaya çıktığında ilk güncellemeleri alacak model olacak. Çünkü bilindiği gibi güncelleme sorunu büyük bir sorun. HTC Desire 820 gibi modeller hala Android 4.2 gibi en düşük sürümü kullanıyor ve hiç güncelleme almıyor. Ödenen 1200 TL de boşuna gidiyor. Bu açıdan Android 10 ve Android 11 için bile olsa bu telefon alınır. Kusuru 5G teknolojisinin olmaması. Ancak gelecek 2 yılda da dünyada bu teknoloji yaygınlaşmayacak. Arkadaki 7 yuvarlak kamerası ile 4K çözünürlükte çekim yapma keyfini 700 dolarlık üstün kalitedeki telefonla yapmak istiyorsanız bu telefonu değerlendirmenizi öneriyoruz.