Android Telefonda Uygulama Gizleme

Kişisel bilgilerimizin yer aldığı telefonlarımızda, herkesin görmesini istemediğimiz uygulamalar bulunabilir. Özel sohbetler ya da özel bilgiler telefonumuzda bulunsa da bunların herkes tarafından görülmemesini sağlayan uygulamalar yer alır.

LG Telefonlarda Uygulama Gizleme

LG marka telefonlarda yer alan uygulamaları gizlemek için öncelikle ayarlar bölümüne giriş yapılır. Ayarlar, ana ekran, uygulamaları gizle sıralaması ile bu telefonlarda istenen uygulama görünmez olur. Sizin için bu gizleme yeterli gelmiyorsa LG telefonlar için Google Play ‘de pek gizleme programı yer alıyor.

Samsung Telefonlarda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Ayarlar, ekran, ana ekran, uygulamaları gizle işlemleri istediğiniz uygulamayı gizlemenizi sağlar. Bu işlemler uygulamayı sadece ana ekrandan kaldıracaktır. Güvenli klasöre eklenen uygulamalar ise şifre ile korunmaktadır. Bu uygulamaları görmek için şifre girmek gerekir. Samsung marka telefonlarda ana ekrandan kaldırılan bir uygulama kullanıcıların karşısına ilk etapta çıkmaz. Fakat uygulama içinde aranan bir kelime ile gizlenen tüm uygulamalar açığa çıkacaktır. Bu bakımdan gizleme işlemi güvenli klasör ile gerçekleşmelidir. Ayrıca Android işletim sistemine sahip olan telefonlar için özel uygulama gizleme programları da bulunur. Gizli şifre ile istenen program sadece kullanıcı ve kullanıcının izin verdiği kişiler tarafından görülür.

HTC Telefonlarda Uygulama Gizleme

Androis ara yüzü ile HTC markalı telefonların ara yüzü birbirine çok benzemektedir. HTC telefonlar bu özellikleri bakımından kullanıcılara kolay bir kullanım özelliği sunar. HTC telefonlarda uygulama gizeme işlemi için ilk olarak uygulama çekmecesini açmak gerekir. Burada yer alan ve üç noktadan oluşan menüye tıklamak gerekir. Menüye tıklandığı anda karşınıza uygulamayı gizle ve göster seçenekleri çıkacaktır. İstediğiniz seçeneğe dokunarak uygulamaları yönetmeniz mümkün olur. böylece gizlenmesi gereken uygulama tik ile işaretlenmeli ve gizleme sağlanmalıdır.