Panasonic GZ2000 OLED TV İncelemesi

Panasonic OLED TV modeli,  Dolason Atmos desteği ve hoparlörlerin yanı sıra, Dolby Vision HDR desteği gibi yeni özellikler içeriyor.  Panasonic şirketinin seçkin mühendisleri tarafından optimize edilmiş, özelleştirilmiş bir OLED paneline sahip yeni amiral gemisi TV modeli olan GZ2000’i lanse ederek 2019 OLED TV serisine bir yenisini daha eklediler. Panasonic GZ2000, Avrupa’da 55 ve 65 inç boyutlarında varyantlara sahiptir.. 4K desteği olan bu model, HDR10, HDR10 +, Dolby Vision, HLG teknolojilerini destekliyor.

 

GZ2000 Panasonic OLED Tv Teknik Özellikler

HCX  Pro video işlemciye sahip olan bu TV  Professional Edition OLED paneline sahiptir. Ses  özelliği olarak 3.0.2 140 W Ses Alanı Oluşturma yeteneği var. HDMI standardı  2.0b olan cihazda, 3x USB, 1x Ethernet, 2x CI + girişler var. 1X optik, 1x HDMI ARC, 1x subwoofer / jak girişleri olan cihazın video çözme formatları  MPEG4, HEVC, VP9-2 olarak sıralanıyor. Panele dokunduğunuzda  GZ2000 model TV’nin, diğer OLED TV’lerden daha serin olduğunu görebilirsiniz bunun nedeni ise ; Panasonic’in, panelden ısıyı taşımak için metal bir arka plaka kullanmasıdır. Bölgenizde  Amazon, Netflix ve YouTube gibi en popüler uygulamalara erişiyorsunuz.

Bu yıl, ayrıca 4K HDR’ye kadar kaliteli filmler sunan Rakuten TV uygulamasına da erişim sağlanabilir. Görüntü renk kontrast ayarlarına meraklı olan kullanıcılar için  sade basit ve çok fonksiyonlu bir menü tasarlanmış, çünkü kullanıcıya görüntüde ince ayar yapma özgürlüğü verir ancak çoğu kullanıcı için, yeni başlayanlar için özellikle, bu menülere erişim biraz zor olabilir. GZ2000 birinci sınıf bir TV olduğu için Panasonic, arkadan aydınlatmalı düğmeli metal bir üst yüzeye sahip, birinci sınıf yumuşak bir plastik olan uzaktan kumandayı seçti.  Şirket, kalite duygusunu arttırmak için bir miktar, kumandaya ağırlık ekledi ve düğmelerin dokunuşlu geri bildirimleri var ve bunların kullanımı zevkli hale geldi.