Yeni Vivo U20 Telefon İncelemesi

Yeni Vivo U20 telefon, 6GB ram ve 64 GB ROM dahili alanlar birlikte temel versiyon olarak geliyor.  Cihazın 18 Watt 2 pin şarj cihazı da var.  Bunun yanı sıra mikro USB kablosu ve kılıfı garanti belgeleri ile kutuda geliyor. 6.53 inç ekranı 2.5 D kavisli ekran olarak geliyor. Çözünürlüğü ise 2340 x 1080 P çözünürlüktedir.  Bu telefon modelinin ekranının parlaklık değeri ise inç başına 394 PPI olarak karşımıza çıkıyor. Ekranın Full HD özelliği var. Dolayısıyla son derece ince çerçeveli ve parlak bir telefon diyebiliriz. Ekranın parlaklık ve renk skalası oldukça geniş. Ekranın renk değiştirme seçeneklerini, telefonun özel yazılımı ile sağlamak mümkün.

 

Yeni Vivo U20 telefon Özellikleri

Yeni Vivo U20 model telefonda manyetometre, jiroskop gibi sensörler var. Çift SIM özelliği ve tabi SD ek yuvası da bu Vivo modelinde yerini almış. Vivo U20 model telefon ayrıca 3.5 mm ses jakı da bulunduruyor. Cihazın arkasında 16 MP +8 MP +2 MP derinlik, geniş açı ve ana kamera bulunmakta. Tabi ki LED flaş ve parmak izi okuyucu da mevcut…

6.53 inç ekran boyutu olan cihaz, 16.2 cm uzunluğa 7.6 cm genişliğe ve 8.9 mm kalınlığa sahiptir. Toplam ağırlık ise 193 gr olarak tasarlandı. Bu telefonun bir artısı daha var ki, o da 5.000 mAh pilidir. Bu pil telefonu biraz gram olarak ağırlaştırsa da duvar prizlerinden az da olsa uzak tutacaktır. Tam dolu şarj 1.5 gün dayanıyor. Cihazın önünde16 MP ve 8 MP kamera yer alıyor.  Cihazı uzak çekim, 2X Zoom ve normal modda nasıl çekim yapabiliyor diye test eden otoritelerin internet sitelerinde yayınladıkları, bu telefonun çektiği manzaralar, kameralarının ne kadar kaliteli çekim yapabildiğini gösteriyor. Zaten en son teknolojiler olan HDR ve AI ( yapay zeka) teknolojileri bu telefonda kullanılıyor. EIS özelliği ve 4K kalite video çekimleri de yapabilecek cihaz, yavaş çekim modunda da harika çekim yapabilir. Cihazın Kryo 460 model işlemcisi, aynı Snap Dragon 710 model kadar yeteneklidir.