Philips – 241B7QUPEB Monitör İncelemesi

Gerek oyun gerekse de farklı kullanımlar için monitör üretiminde dünya devlerinden birisi olan Philips düzenli olarak piyasanın nabzını yoklayarak satışa sunduğu ekranlar ile ilgileri üzerine çekme konusunda son derece başarılı diyebiliriz.

Bizde bu yazımızda sizlere Philips’in  kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına uygun üretmiş olduğu kaliteli özelliklere ve tasarımlara sahip monitörlerinden birisi olan 241B7QUPEB monitörünün incelemesini yapacağız.

241B7QUPEB Monitörünün Özellikleri Nedir?

  1. ​Yakın bir tarihte satışa sunulmuş olan bu modelin en önemli özelliği USB bağlantı özelliği barındırmasıdır. İhtiyacınız olan tek malzeme bir SuperSpeed USB kablosudur. Gerekli USB bağlantısını kurduğunuz taktirde dizüstü bilgisayarınızı monitöre bağlayarak çoklu bir görüntü elde edebilir ve çalışmalarınızın büyük oranda kolaylaşmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde oyunu yayını yapmakta olan kişilerin büyük çoğunlu bu modeli tercih etmektedir.
  2. Dahili 3.0 USB girişine, ethernet ve stereo hoparlör özelliklerine sahiptir. Basit USB bağlantısı ile ses-video aktarma, internet bağlantısı ve dizüstü bilgisayar, kablosuz klavye-fare gibi cihazlarınız ile bağlantı kurma gibi birçok işleve sahiptir.
  3. 1920 x 1080 çözünürlük barındıran, 23,8 inç boyutuna sahip1920 x 1080 Full HD LCD  monitördür. Çok işlevsel yapısı üstün görüntüsü kalitesi ile birleştiği taktirde ortaya kaliteli kullanım deneyimleri çıkıyor diyebiliriz.
  4. Günümüz son teknolojileri arasında yer alan IPS teknolojisine sahiptir. IPS teknoloji barındıran monitörler, muadilleri kabul edilen TN paneline sahip ekranlara göre 178/178 derece daha geniş bir izleme açısı sunmaktadır. Dar açılarda bile bu ekranı sorunsuzca TV veyahut oyun amaçlı kullanabilirsiniz. Ekstra geniş bir izleme açısı sunmasının dışında ise daha canlı bir renk kalitesi ve net görüntü garantisi de veriyor.
  5. Performans, fiyat kriterleri ve piyasada bulunmakta olan muadillerini göz önünde bulundurup bir değerlendirme yaparsak eğer ki satışa sunulduğu fiyata uygun bir performansa sahip olduğunu ve muadillerine göre daha uygun fiyat üzerinden satışa sunulduğunu söyleyebiliriz.