Philips – 248E9QHSB Monitör İncelemesi

Monitör seçimlerinde genellikle çözünürlük, boyut ve tasarım gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Her geçtiğimiz gün ise boyut olarak gittikçe büyümeye başlayan, çözünürlük seviyeleri daha ileri olan ve tasarım açısından ise bir o kadar göz alıcı olan monitörler üretilmektedir.

Üretici markaların temel hedefi kullanıcılara daha gerçekçi bir görüntü ve üstün görüntü kalitesi hizmeti sunmaktır. Bu hedef doğrultusunda sürekli yeni teknolojiler geliştirilmekte, bizde bu yazımızda günümüz son teknolojileri arasında yer alan kıvrımlı ekran özelliğinin güzel bir örneği olan Philips üretimi 248E9QHSB monitörünü inceleyeceğiz.

Kıvrımlı Ekran Tasarımı

Kıvrımlı ekran tasarımı kullanıcıya ben merkezli bir deneyim yaşama olanağı sunar. Ben merkezli deneyim kavramını biraz daha açmamız gerekirse kişi kendisini görüş açısı olarak merkezi bir konumda hisseder. Merkezi görüş açısı durumundan kaynaklı ise kişide daha gerçekçi bir izlenim deneyimi oluşur.

Eş değer kabul edilen diğer monitörlere oranlara kişide daha yoğun izlenim veyahut oyun atmosferi deneyimi oluşmasını sağlar.

Ultra Geniş Renk Yelpazesi  

Barındırdığı ultra geniş renk yelpazesi teknolojisi yeşil renklerde daha fazla canlılık, koyu mavi renklerde netlik ve göz alıcı kırmızı renklerin üretilmesini sağlıyor. Kullanıcının Full HD izlenim zevkinin üst seviyelere taşınmasını sağlar.

Ekran Özellikleri

Full HD (1920 x 1080) çözünülürlüğe ve 23,6 inç boyuta sahip VA LED ekran bir monitördür. VA LED ekranlar da dikey hizalama dediğimiz, daha hassas bir parlaklık ve canlı renklerin oluşmasını sağlayan teknoloji kullanılmıştır.

Sunulan 178/178 derecelik ekstra geniş izleme açısı ile de her açıdan görüntüleri net görebiliyorsunuz.

Fiyat ve Performans Değerlendirmesi

Philips’in üretmiş olduğu 248E9QHSB modelini genel olarak incelediğimiz taktirde gerek oyun kullanımları için gerekse ofis çalışmaları için son derece ideal kullanışlı bir monitör olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat bakımından ise her bütçeye uygun bir ürün olduğu belirletebiliriz.