Samsung Galaxy S11 telefon incelemesi

Samsung firmasının estetik açıdan bugüne kadar ürettiği en güzel telefonlardan biri olan Samsung Galaxy S11 telefon modeli son derece etkileyici bir telefondur.

Samsung şirketi, bu telefon modelinde çok daha kaliteli fotoğraflar ve video çekimi yapabilmeniz için çok fazla sensör kullandı. Özellikle selfie çekimler yapmak isteyen kullanıcılar için oldukça yüksek çözünürlüklü çekim yapabilen ön kamerası var. Cihazda üç buçuk milimetre kulaklık girişi olmayacak! Kasa renkleri olarak Samsung Galaxy S11 de gri siyah mavi renklere ağırlık verildi.

Samsung Galaxy S11 telefon Teknik Özellikler

Galaxy S10 ve Galaxy S11 Plus modellerinin ekran boyutları sırasıyla 6.7 inç ve 6.9 inç olacak, bu telefon modellerinin en öne çıkan ekran özelliği saniyede 120 kez resim yenileme hızı olacak. 120 Hz bir avantajı var diyebiliriz. Galaxy s10 modelinde ise ekran yenileme hızı saniyede 60 Hertz olarak karşımıza çıkmıştı. Bu kez S11 telefonda Amoled teknolojisini geride bırakan s-AMOLED teknolojisini hayata geçiriyor. Samsung amiral gemisi telefon modellerinde alışık olduğumuz parmak izi sensörü yine bu model de yerini alacak ve dinamik Amoled HDR 10 Plus özellik bu telefonda da olacak.

Sensör alanının 64 milimetre kareye işleyeceği yönünde gelen bilgiler var. Bu telefon modelinde Samsung Snapdragon 865 işlemci modelini kullanacak veya Exynos 955  5 nanometre mimariye oturtulmuş işlemci de kullanabilir. S11 modelinin maksimum RAM belleğinin 12 GB olacağı ve dahili alanının 1 terabayt seviyeye kadar çıkacağı belirtiliyor. Bu cihaz hem 4G teknolojilerini destekleyecek hem de 5G teknolojisini destekleyecek dolayısıyla dünyanın en iyi telefonu olduğunu söyleyebiliriz. 45 wattlık hızlı şarj desteğinin yanı sıra kablolu 25 watt şarj adaptörü de Samsung Galaxy S11 modelinde olacak. 10X Zoom yapabilme özelliğine sahip 48 megapiksel sensör bulunuyor. Ayrıca ana arka kamera 108 megapiksel destekleyecek, cihazda bir yenilik daha var: Burada da HUBBLE  kodu olan teknolojiden söz edebiliriz. Daha spesifik olarak yıldız ve gezegenlerin fotoğraflarını çekmek için özel olarak bir sensör yerleştirilmiş bulunuyor. Bütün teknik özellikleri ile en üst düzey telefon olduğunu ispat eden Samsung Galaxy S11 telefon modelinin 2020 yılının Şubat ayının ortalarında satışa sunulması bekleniyor. Telefonun fiyatı çok merak ediliyor. Ancak bunun kesin bilgisini alabilmemiz için 2020 şubat ayının ortasını beklememiz gerekiyor, fiyat hakkında henüz bir bilgi sızdırılmadı.