Samsung Galaxy Note 10 İncelemesi

82.8% Ortalama Puan

Samsung Galaxy Note 10 İncelemesi

Ağustosun son haftasında piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy Note 10 telefon piyasadaki en iyi cihazlardan biri olarak kabul ediliyor.

Tasarım
%93
Kamera
%90
Donanım
%86
Batarya
%90
Dayanıklılık
%68
Fiyat
%70

Samsung Galaxy Note 10 Telefon  Teknik Özellikleri

Depolama alanının 256 GB olacağı belirtilen bu cihazda batarya 3.500 mili amper olacak! Cihazın kullanacağı işlemci Qualcomm Snapdragon 855 olacak ki,  bu işlemci 8 çekirdeğe sahip ve her bir çekirdek 2840 mega hertz hıza sahiptir. Çift sim özelliği ile gelen bu cihazdan su geçirmez özellik var, parmak izi tarayıcı özellik mevcut ve hafifliği ile bilinen bir cihazdır. Cihazın piksel yoğunluğuna baktığımızda 400 PPI özellikle karşılaşıyoruz. Dinamik Amoled teknolojisini kullanan Bu cihazda ekran vücut oranı yüzde 91 olarak belirlenmiş. Görüntüleme teknolojisine baktığımızda HDR video desteği mevcut çizilmeye kırılmaya karşı dayanıklı Gorilla Glass 6 teknolojisi ile korunan bir ekranı var, ortam ışığı sensörü ve yakınlık sensörleri bulunan ekranı beklentileri karşılıyor. Kamera özelliklerine baktığımızda arka kısmında 3 adet kamera görülüyor ana kameranın 12 mega piksel olduğu belirtiliyor, cihazda Faz algılama optik görüntü sabitleme özellikleri mevcut 2. kamerası 12 mega piksel çözünürlüğe sahip olan bu cihazın 3. kamerası 16 mega piksel Ultra geniş donanım özelliklerine sahip led flaş özelliği ile gelecek.

Bu cihazda video kaydı yapabilmek için çeşitli seçenekleriniz bulunuyor: 4K UHD 3840 x 2160 piksel çözünürlükte video çekimi yapabilirsiniz. Ön kısımdaki kamera ise otomatik odaklanma yüksek dinamik Aralık modu ile geliyor ve 10 mega piksel çözünürlüğe sahiptir. Cihazın bütün ağırlığı 167 gram olarak tasarlanmış 15.1 santimetre uzunluk 7.2 santimetre genişlik ve 7.9 milimetre kalınlıkla gelen bu cihaz çerçevesi paslanmaz çelikten imal edilmiş toz ve su gibi dış fiziksel etkilerden korunmasını garantileyen IP 68 sertifikası da mevcut… Bu telefonun birçok artısı var; RAM donanımı oldukça yüksek kamera sensörleri son derece yüksek piksel boyutuna sahip optik kamera Zoom özelliği var. Bir telefondan beklenen bütün üstün Özellikler bu cihazda mevcut olacak telefonun 2019 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkacağı düşünülüyor.

Cihazın Multi Medya Araçları

USB C tipi kulaklığı, kablosuz ekran paylaşım özelliği, FM radyosu gürültüyü kesen ek mikrofonları var. Adreno 640 GPU hızlı grafik işlemleri yapabilmenizi ve oyun onayabilmenizi sağlayacak. Bluetooth 5.0 özelliği, USB 3.1 bağlantısı, 3500 mili amper bataryası ( biraz düşük seçilmiş) , Nano SIM desteği v en önemlisi Avrupa’da 950 dolar fiyatı ile gelecek.