Yeni LG G8X Thinq Q model telefon incelemesi

75.7% Ortalama Puan

Yeni LG G8X Thinq Q

LG G8X Thinq Q  model telefon incelemesi konulu makalemizde Koreli şirketin ürettiği en son amiral gemisi telefonlardan biri olan G8Xmodelini inceliyoruz.

Tasarım
%80
Kamera
%90
Donanım
%83
Batarya
%73
Dayanıklılık
%68
Fiyat
%60

Geçtiğimiz günlerde LG  İFA 2019’da yeni sürümü hakkında bilgi vermişti ve yeni amiral gemisi telefonunun neye benzediği hakkında bilgiler sunmuştu. Ön tarafta oldukça önemli sayılabilecek tasarım değişiklikleri ile karşımıza çıkan LG G8X Thinq Q  model telefon üç boyutlu kamera sistemi güvenliği yüz kilidi ve hatta hava hareketlerini algılayacak hassasiyette yeni bir teknoloji ile gelecek. Yeni modelde daha kaliteli ses verebilmek için daha geniş hoparlör ızgarası kullanıldığı belirtiliyor.

Eski sürümlerden daha ince bir çerçeveye sahip olacağı bilinen yeni modelin ekran boyutu 6.35 inç olacak. Cihazın 3500 mAH bataryası litium Polimer olacak. Hızlı şarj edebilme özelliği LG G8X Thinq Q  model telefonda olacak. Ekran piksel yoğunluğunun 564 PPI olduğu bu cihazın ekran teknolojisi AMOLED teknolojisini kullanacak. Ekran çizilmez şekilde tasarlandı ve Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunacak. İşlemcinin 855 plus olduğunu söylemiştik, her bir çekirdek için çalışma frekansları 2.84 GHz olacak. Toplamda ise 8 core diğer bileşenlere komuta edecek. Adreno 640 GPU ile gelen cihazla bol bol oyun oynanabilecek. Mavi siyah ve cam metal renginde kasalar dizayn edilecek. Suda belirli bir derinliğe kadar dayanıklılığı olan cihazın toz duman gibi dış fiziksel etkilerden korunduğu da belirtildi. Sensör olarak ivme ölçer, basınç ölçer gibi digital sensörler olacak. Hoparlör alanı geniş tutulacak olup Hi-Fi yüksek kalitede ses sunabilecek.

LG G8X Thinq Q  model telefon Teknik Özellikleri

15.9 santimetre uzunluk 7.58 santimetre genişlik ve 8.5 milimetre kalınlık ölçüleri ile gelen bu yeni telefon Güney Koreli şirketin ürettiği en güzel telefonlardan biri olacak. Kamera- video yeniliklerine baktığımızda lazer sistemi ile daha önceki görüntü teknolojilerinden daha iyi bir çekim sağlayacak olan kameraları oldukça dikkat çekici…

Bu cihazda parmak izi tarayıcı kullanılmayacak fakat standart kulaklık jakı 3.5 mm  ve USB C Tipi soket bulunacak. Telefon modelinin kullanacağı işlemci Snap Dragon 855 Plus olacak muhtemelen 6 GB temel versiyonda 128 GB depolama alanı bekleniyor, isteyen müşterilere bu ram donanımını 8 veya 12 GB yükseltme imkanı tanınacak. İşletim sistemi olarak Android 9.0 ile gelen telefon 2020 yılına kadar Android 10 işletim sistemi güncellemesini alacak. Bu cihaz daha ince bir tasarım daha yüksek çözünürlüklü kameralar daha yüksek çözünürlüklü ekran gibi özelliklerle ön plana çıkıyor.  Firma bu telefonun arka tarafına 3 değil 2 adet kamera yerleştirmeyi planlıyor. Tabii gelen eleştiri ve tepkilere göre firma son anda karar değiştirip kasaya 3 tane kamera monte edebilir.