Kapat
Samsung Portable SSD X5
İnceleme 0

Samsung Portable SSD X5 Duyuruldu

Samsung Portable SSD X5 geçtiğimiz günlerde basına duyuruldu. Teknolojik gelişmelerin en yenisi olan, SSD hafıza kartları, artık taşınabilir bir boyuta ulaşıyor. Bilgisayarınıza dışardan bağlama yapmanın da yetebileceği bu cihazlarda, hız en önemli unsur gibi duruyor.

Thunderbolt 3 destekli taşınabilir SSD ürünü olan harici SSD piyasasında devrim niteliğinde bir ürün olacaktır. Bu bağlamda X5 de, Samsung’un büyük veri dosyalarının hızlı transferini mümkün kılarak kullanıcıların en önemli şeyi olan, zamandan tasarrufu sağlayabilecektir. Artık saatlerce veri aktarımı beklemenize gerek yok. SSD türü hafıza kartları eskiden çok ama çok daha hızlı bir şekilde işlemleri gerçekleştiriyor. Artık kullanıcılar çok daha büyük dosya transferleri yapıyor. Bu büyük boyutlardaki dosyaları transfer etmek için, bir hayli çok vakit gerekiyor. Çok fazla vakit harcanması, insanın en değerli şeyi olan zamanını kısıtlamış bulunuyor. Ancak SSD dönemi başladığından beri kullanıcılar bir hayli memnun gözüküyor. Artık daha çok memnun olacaklar gibi duruyor. Samsung Portable SSD X5 piyasaya tanıtıldı.

Yeni X5 SSD, USB 3.1e nazaran 4 kat daha hızlı, 2.800 MB/s (SSD’lerin 5 katına, harici HDD’lerin 25 katı kadar daha hızlı) okuma hızı sağlıyor. Yeni X5, 2.300 MB/s maksimum yazma hızına sahip bir SSD. Aynı zamanda, şık ve zarif bir tasarıma da sahip olduğunu söylemek mümkündür.  Kayma önleyici bir altyapısı var. Tamamen metalden oluşan bir SSD. Dinamik akıllı ısınma içinde bulunuyor. Dinamik akıllı ısınmanın işe yarar tarafı ise, harici SSD’nin fazla ısınmasını engellemek ve cihazın uzun süre boyunca daha verimli çalışmasını sağlamak.

Samsung Portable SSD X5

Neden Tercih Edilmeli?

Tercih edilmesi için birçok sebep saymak mümkün. En bariz sebeplerden biriyse hızdır. Hız hayatımızdaki her alanda mevcuttur. Eğer yavaşlar, işlerinizi geciktirirseniz bu sizin çok değerli olan hayatınızdan büyük bir bölüm çalabilir. Hızlı olmalı ve işinizi gereken vakitte bitirmelisiniz. Samsung Portable SSD 5X sizlere hızlı olmanız için gereken bütün her şeyi sunuyor. Vaziyet bu olunca, soru neden tercih edilmeli? Değil, neden tercih etmedim? Olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir