Kapat
Haberler 0

Xiaomi Mi 9 Teknik Özellikleri

Xiaomi amiral gemisi telefon modellerinin en üst modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Telefon modelinin ismi Mi 9 olarak belirlendi, arka kamera dizaynı ile ilgili diğer modellerden ayrılan şaşırtıcı özellikleri olan yepyeni bir model ile karşı karşıyayız. Çünkü bu kamera 48 megapiksel çözünürlüğe sahip yepyeni bir teknoloji barındırıyor. 6 elementli lens konfigürasyonu 0.8 Mikron ölçekte olacak. Sensörün diyafram açıklık boyutu F-1.75 olarak belirlendi. Makinenin 2. kamerası ise 117 derecelik bir görüş alanına sahip otomatik odaklama desteği ile gelen bu sensör 16 megapiksel Ultra geniş açılı şekilde tasarlanmış.

Yeni Mi 9 Teknik Özellikleri

Yine 6 element özelliği ve 1 Mikron piksel boyutu kapalı devre motor sistemine sahip olarak geliyor. 3. kamerası ise 2.2 diyafram açıklığı ve 6 elementli lens konfigürasyonu ile Geliyor. 12 megapiksel çözünürlüğe sahip ön tarafa yerleştirilmiş olan selfie kamerası ise 24 megapiksel çözünürlüğü destekleyecek.. Tüm bu kameraları besleyecek olan ve onları yönetecek olan işlemcinin de üst düzey olması gerekiyordu. İlk defa otomatik odaklama teknolojisini ön planda tutan Çinli üretici Bu modelde Bir önceki modelden yüzde 40 daha ince bir kasa üretti. Parlak gri renkte ve uzay grisi renginde renk seçenekleri ile gelen bu model 855 Snapdragon işlemci, Parmak izi sensörü gibi önemli ayrıntılar taşıyor. 2019 yılının Şubat sonlarına doğru Akıllı telefonun resmi olarak sunulması bekleniyor.

Telefonun 6.40 inç ekran boyutu 8 çekirdekli işlemcisi, ön tarafta 24 megapiksel kamerası 1080 x 2280 piksel çözünürlüğü 6 GB RAM Android 9 işletim sistemi ile beraber 128 GB dahili hafıza alanı bulunuyor. Tüm bu gelişmiş özellikleri besleyecek 3500 miliamperlik bataryası arka kısımda 12 + 48 megapiksel kameraları yer alıyor. Üst düzey bir telefon isteyenler için şubat ayının sonlarına kadar beklemek akıllıca olabilir, çünkü bu model bütün beklentileri karşılayacak özelliklere sahip yepyeni bir telefon olarak karşımıza çıkıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir