WhatsApp’ı Verimli Kullanma Yöntemleri

WhatsApp'da Yazı Stili Değiştirme Özelliği

WhatsApp akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası mesajlaşma uygulamasıdır. Dünya çapında milyarlarca kullanıcısı bulunuyor. Mobil ve masa üstü cihazlarda kullanabilirsiniz. WhatsApp’ı daha verimli kullanmak için bazı yöntemler bulunuyor.

Grup Bildirimlerinin Sesini Kapatma

Kişilerden ve gruplardan gelen mesajların sesi sizi rahatsız edebilir. WhatsApp grubunu açın. Sağ üst köşede üç nokta simgesine tıklayın. Grup bildirimlerini sessize alabilirsiniz.

WhatsApp’ta Tüm Mesajlara Ait Bildirim Sesini Kapatmak

Uygulamayı açın. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın. Ayarlar, bildirimler yolunu takip ederek sohbet seslerinin yanındaki tik işaretini kaldırarak mesajları sessize alabilirsiniz.

Mesajım Görüldü Mü?

Kişilere ya da gruplarda yazdığınız mesajları kim, ne zaman gördü merak ediyorsanız, bunu öğrenmek çok kolay. Mesajın üstüne basılı tutun, sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve bilgi butonuna basın. Burada mesajınızı kimlerin gördüğünü, ne zaman okuduğunun bilgisini görebilirsiniz.

Otomatik Medya İndirmeyi Kapatma

Gruplardan ve kişilerden video, fotoğraf, belge gönderimi yapılır. Gönderilen bu veriler telefonda yer kaplar. Otomatik medya indirmeyi; ayarlar, sohbetler ve arama, medya otomatik indir seçeneklerini takip ederek kapatabilirsiniz.

Son Görülme Ve Mesajların Okundu Bilgisini Kapatma

İşlerinizin yoğunluğu nedeniyle son görülme ve mesajların okundu bilgisini kapatabilirsiniz. Sırasıyla ayarlar, hesap, gizlilik yolunu takip ederek kapatabilirsiniz.

Toplu Mesaj Gönderme

Sosyal medya uygulamalarının yaygın olmadığı dönemlerde toplu SMS gönderme seçeneği kullanılırdı. WhatsApp uygulamasını açın. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve yeni toplu mesaj seçeneğini kullanarak toplu mesaj göndermek mümkün.

Arka Plan Resmi

Telefonunuzda güzel görüntü elde etmek için arka plan resmi kullanabilirsiniz. Ayarlar, sohbet ve arama, duvar kağıdı yolunu takip ederek arka plan resmi ekleyebilirsiniz.

Kişileri Engelleme

Sizi rahatsız eden veya görüşmek istemediğiniz kişi varsa engelleyebilirsiniz. Ayarlar, hesap, gizlilik adımlarını takip edin. Engellenmiş kişiler seçeneğine tıklayın. Artı butonuna basarak engellemek istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz.

Kısayol Sohbet Ekleme

Çok sık görüştüğünüz kişiler varsa, sohbetlerin kısa yollarını ekleyebilirsiniz. Sohbetin üstüne basılı tutun. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın. Sohbet kısa yolu ekle seçeneğine basın.

Görüşmelerinizi E-Posta İle Gönderme

Yapılan görüşmeleri e-posta ile mail gönderebilirsiniz. Sohbetin üstüne basılı tutun, e-posta ile gönder seçeneğine tıklayın.

Mesajlarınızı Yedekleyin

Güvenlik ve bazı durumlarda ispat için WhatsApp sohbetlerinizi yedeklemeniz gerekebilir. Uygulamayı açın. Ayarlar, sohbet ve arama, sohbet yedeği adımlarını takip ederek yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.