Yeni Motorola Moto G8 Plus Telefon İncelemesi

Yeni Motorola Moto G8 Plus Telefon İncelemesi

Binlerce telefon modeli arasında seçim yapabilmek oldukça zor, hepsi de kendini ön plana almak için farklı özelliklerini öne çıkarıyorlar. Kimi modellerde kamera ön planda iken kimilerinde parlak ekran, kimilerinde oyun için yüksek kalite işlemci ve GPU bileşenlerini ön plana alıyor. Bazıları ise güçlü batarya ve IP sertifikaları ile öne çıkmaya çalışıyor. Motorola da haklı olarak bu piyasada yer almak için yeni bir model daha üretti ve bu modele Moto G8 Plus adını verdi. Sizi fazla bekletmeden hemen bu telefonun teknik detaylarına bakalım.

Yeni Motorola Moto G8 Plus Telefon Teknik Özellikleri

6.3 inç ekran boyutu ve 1080 x 2280 P çözünürlüğe sahip olan ekranı ve arka kısımda 48 MP ön kısımda 25 MP kameraları olan cihazın tam 4.000 mAH pili var. Cihaz dahili alan olarak micro SD destekli 64 GB ROM alanına sahip.  Parmak izi okuyucu ve LTE desteği de olan Yeni Motorola Moto G8 Plus Telefon Snap Dragon 665 tip işlemci kullanıyor. Çift SIM NFC ve parmak izi sensörü de olan cihazın,  400 PPI ekran yoğunluğu var.

IPS LCD teknolojisini benimseyen Motorola, arkaya 3 adet kamera yerleştirdi. 48 MP + 16 MP ve 5 MP kameralarla ve faz algılama otofokus özelliğine sahip kameraları ile güzel çekimler yapabileceksiniz.  Full HD video kaydı imkanı veren telefon modeli ön kısımda 25 MP harika bir selfie kamerası daha barındırıyor. Tabi ki bu kamera HDR yüksek dinamik aralık modu özelliğine sahiptir.  Motorola bu modeli tasarlarken harika bir ekran gövde oranı kullandı ve hafif bir telefon üretti. Ağırlığı 173 gram olan cihaz 15.8 cm uzunluğa sahiptir. 9.0 mm kalınlığa sahip olan cihaz kozmik mavi ve kristal pembe kasa renkleri ile geliyor.

Telefonun hafif ince bir tasarımı ve yüksek kalite donanımları var. Pili de oldukça iyi ve arkadaki 3 kamerası ile profesyonel resim ve videolar çekme şansınız var. Android 9.0 işletim sistemi ve Adreno 610 grafik işlemcisi, Snap Dragon’a yardımcı oluyor.  Pusula ivme ölçer ve jiroskop gibi sensörleir de bulunan bu cihazın, Bluetooth 5.0 kablosuz veri iletim özelliği mevcut.