Yeni Google Pixel 4 XL İncelemesi

80.3% Ortalama Puan

Yeni Google Pixel 4 XL

Potansiyelini biraz yükseğe çıkaran model, daha derin veri yakalama yeteneğine de sahip olacak.

Tasarım
%80
Kamera
%92
Donanım
%96
Batarya
%79
Dayanıklılık
%70
Fiyat
%65

Çekilen render videolara bakıldığında ve bu videoları hazırlayanların Google’de söz konusu sektörde çalıştıkları da göz önüne alındığında, bir telefon modelinin ortaya çıkmasından 1-2 ay evvel yayınlanan videoların, gerçek modeli yansıttıkları söylenebilir. Bu telefon modeli ile ilgili render video yayınlayan Steve H. Yeni bir video ile geri döndü. Görüntüsüne bakıldığında oldukça büyük bir ekranı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni Google Pixel 4 XL 6.25 inç boyuta sahip olacak. Çerçeveleri oldukça ince tasarlanan Google ’nin bu yeni telefon modeli, 3D yüz tanıma teknolojisini de taşıyor. Ön paneli tamamen yenilenmiş olan bu model, 16 MP telefoto kamera kullanacak. Potansiyelini biraz yükseğe çıkaran model, daha derin veri yakalama yeteneğine de sahip olacak. Öyle ki UV ve kızıl ötesi teknolojilerini de en üst düzeyde kullanacak. Görüntüler çok daha net ve keskin olacak. Fakat kulaklık severler için 3.5 mm jak yok.

Teknik Özellikleri

En hızlı CPU olan Snap Dragon 855 bu makinede yerini alıyor. Temel versiyonda, 6 GB Ram donanımı ve 128 GB alan yer alacak. Telefonun Android 10 Q işletim sistemini kullanacağını da hatırlatalım. Telefon modeli fiyatı tabi ki biraz tuzu olacak. Ön görülere göre 5.000 TL civarında olacağı belirtiliyor ama bu cihazda yer alan üstün donanımlarla bu parayı hak ettiğini söyleyebiliriz.

Çıkış tarihi ve Fiyatı

2019 yılının ekim sonlarına doğru satışa çıkarılması planlanan Yeni Google Pixel 4 XL telefon, bizce telefon almayı düşünenler için beklemeye değer. Yorumcuların dedikodularına göre, HTC firmasından transfer edilen üst düzey mühendisler, bu model üzerinde ayrıntılı olarak çalışmışlar. Zaten Google eski sürümlerde de en iyi kameraları sunmuştu ama bu modelde daha ayrıntılı daha yüksek çözünürlük ve AI teknolojisini daha iyi kullanan bir sistem olacak.