Yeni Realme 5 Telefon Modeli Tanıtıldı

Yeni Realme 5 Telefon Modeli Tanıtıldı

Kristal mavi renkli parlak kasası ile gelen telefonun kutusunda Mikro USB kablo, SIM takıcı, kılıf ve belgeler var. G. Glass 3 ekran koruması ile gelen telefonun ekran boyutu ise 6.5 inç ve çerçeve en ince şekilde tasarlanmış. Ekran kasa oranı yüzde 89 olan bu cihazda güç düğmeleri telefonun sağında yer alıyor. Bir adet SD yuvası ve 2 adet SIM yuvası olan bu cihaz, 256 GB seviyeye kadar alan genişletme özelliği taşıyor.

Üst kısımda Mikrofon girişi ile beraber 3.5 mm ses giriş yeri ve şarj giriş soketi yer alıyor. Plastik kaplaması kristal mavi renginde son derece parlak bir kaplamadır. Telefonun kalınlığı 9,3 mm olarak dizey edildi. Standart olarak telefon uzunluğu 16.4 cm ve genişliği 7.56 cm olarak tasarlandı. Dikey olarak yerleştirilmiş Quad kameraları var.

Yeni Realme 5 Telefon Teknik Özellikleri

Telefon ekranında 6.5 inç HD özellikli bir ekran olarak 1600 x 720 piksel çözünürlük özelliği var. Ayrıca cihaz 269 PPI yoğunluğa sahiptir. Parlaklık değeri 480 niT olan bu cihazın önüne yerleştirilen kamera 13 MP çözünürlüktedir. Yeni Realme 5 telefon modelin toplamda 1 önde 4 arkada 5 kamerası var.  8 MP 12 MP 13 MP çözünürlükte oldukça iş görecek yüksek çözünürlüklü derinlik geniş açı özelliklerine sahip kameralarla kaliteli çekimler yapabileceksiniz.  Telefonun çok yakın çekimde örneğin 4 cm yakınlıkta en iyi kalitede çekimler yapabiliyor olması güzel… Video çekim kalitesi 4K olduğundan ve 1080 P çözünürlük imkanı verdiğinden kameraları oldukça iyi.  Video çekimleri için EIS özelliği de var. Zaman atlamalı ve slo-mo teknolojileri kullanılabiliyor.

Yeni Realme 5 Telefon Android 9.0 işletim sistemini kullanıyor. Firma, Android 10 güncelleme alacağını da ifade ediyor. RAM donanımı 4 GB olan cihaz dahili alanı 128 GB olarak sunuyor. Bluetooth 5.0 4G bağlantı desteği gibi avantajları var. Cihazın kullandığı işlemci Snap Dragon 665 tir.  Oyun oynamak isteyenler için gerekli donanımı sizi yormayacak olan bu telefon olduğunu söyleyebiliriz. Yine 5.000 mAh bataryası 2 gün boyunca sorunsuz ve kesintisiz kullanım sağlar. Ayrıca ek olarak 18 Watt hızlı şarj destekliyor. Yapılan ölçümlere 19 saat 43 dakika dayanıyor.

Yeni Realme 5 Telefon fiyatı

Cihazın fiyatı bazı inceleme sitelerinde 140 dolar olarak görünüyor.  İyi bir pil ömrü olması, SD kart desteği, kristal kasa tasarımı, geniş açılı yüksek çözünürlüklü kameralarının olması önemlidir. Dezavantaj olarak plastik kasa gösterilebilir ki bu durumda metal kasa pahalı olduğu için, fiyatı düşürmek için böyle bir politikaya başvuruluyor.