Kapat
Black Panther Filmi
Haberler 0

Black Panther Filmi 1 Milyar Dolar Gişeyi Gördü

Marvel’i son büyük kahramanı olarak adından söz ettiren Black Panther filmi dünya genelimde 1 Milyar Dolar gişeyi görerek rekor kırdı. Marvel, yeni nesil kahramanları ile birlikte adından ciddi anlamda söz ettirmeyi başardı. Deadpool ile gelen başarı, Black Panther filmi ile ciddi anlamda desteklenerek büyük bir başarı ile ilerliyor.

Film, ülkemiz genelinde de 9 Milyon TL gibi bir gişe hasılatı yakalamıştı. Bu tarz film projelerine karşı ülkemiz genelinden ciddi anlamda ilgi gösterildiğini biliyoruz. Film, dünya genelinde 1 Milyar Dolar gişe görerek adından söz ettirdi. Bu anlamda ciddi anlamda büyük bir rekor kırıldı da diyebiliriz.

200 Milyon Dolar ile Çekildi, Değerini 5’e Katladı

Marvel Studios projesi olarak kısa süre içerisinde adından söz ettirdi. 200 Milyon Dolar gibi bir para, filmin çekim sürecinde harcandı. Bilgisayar efekti ağırlıklı bir proje olarak da dikkatleri çekti. Film, dünya genelinde o kadar büyük ilgi gördü ki kendi değerini kısa süre içerisinde 5’e katlayarak adından söz ettirdi diyebiliriz.

Şuan ki resmi gişe rakamlarına göre film tam 1 Milyar Dolar gişe hasılatı elde etti ve bu anlamda bir rekor kırdı. Film, kendi maliyetini x5 şeklinde katlayarak da Marvel şirketinin yüzünü ciddi anlamda güldürdü. Ülkemizde de 9 Milyon TL hasılat görmesi yine büyük bir başarı olarak nitelendirildi.

Filmi izleyen siz değerli okuyucularımız, film sizce bu denli ciddi bir getiriyi haketti mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir