Huawei Kirin 710 İşlemcisinin Özellikleri Ortaya Çıktı!

huawei-kirin-710-islemcisinin-ozellikleri-ortaya-cikti

Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei, yeni işlemcisi Kirin 710 işlemcisinin detayları ortaya çıktı. İşte Qualcomm’un Snapdragon 710 işlemcisine rakip olan Kirin 710 işlemcisinin özellikleri. 

Kirin 710 Özellikleri!

Qualcomm kısa bir süre önce duyurduğu Snapdragon 710 işlemcisine rakip olarak Huawei kendi işlemcisi olan Huawei Kirin 710 işlemcisi üzerinde çalıştığı biliniyordu. Qualcomm’un 10 nm üretim teknolojisine sahip olan ve batarya süresini etkileyecek fazla tüketim yapmayacak olan Snapdragon 710 işlemcisinin özelliklerine benzer özelliklere sahip olan Huawei Kirin 710 sahip olduğu özelliklerle dikkat çekecek gibi görünüyor.

Snapdragon 710 işlemcisinin aksine Kirin 710 işlemcisi aslında TMSC’nin eski 12 nm üretim sürecini kullandığı Huawei Kirin 659 işlemcisinin güncellenmiş bir hali olarak karşımıza çıkacak. Huawei yeni işlemcisinde yapay zeka teknolojisini arttırmak için özel bir sinir ağı birimi kullanacak. 

Huawei ve bir alt şirketi olan HiSilicon, Huawei’nin yeni işlemcisi olan Kirin 710 hakkında herhangi bir açıklama yapmasalar da şirketlerin bir süredir Kirin 710 üzerinde çalıştığı biliniyordu. Söylentilere göre Huawei’nin yeni işlemcisi Temmuz ayında tanıtılacak ve üreticilere teslim edilmeye başlanacak. 

Huawei Nova 3 modelinde kullanılması beklenen Huawei kirin 710 işlemcisinin nasıl bir performans sunacağı şimdilik bilinmezken, ilerleyen günlerde Kirin 710 işlemcisine dair performans testleri paylaşıldıkça sizlere aktaracağız.