Intel, AMD ve NVIDIA’ya Meydan Okuyacak

Grafik kartı alanında pazar payını arttırmak isteyen Intel, AMD ve NVIDIA gibi üst seviye bir ekran kartı üretmek için düğmeye bastı. İşte Intel’in üst düzey ekran kartına dair ilk bilgiler. 

Intel’den Çift Ekranlı Dizüstü Prototipi : Tiger Rapids

İşlemci devi Intel 2020 yılında ekran kartı piyasasına resmen gireceğini açıkladı. Peki Intel’in yeni ekran kartları bizlere neler sunacak ? 

Şimdiye kadar adını ürettiği işlemcilerle duyduğumuz Intel, her ne kadar giriş seviyesi ekran kartı modelleri de üretse de ekran kartı pazarında daha çok pay almak istiyor. Üst seviye yeni bir ekran kartı modeli üzerinde çalışan Intel’in yeni ekran kartı Advanced Micro Devices ve NVIDIA’yı geride bırakacak bir performansa sahip olacak. 

Intel’in ekran kartı daha erken de tanıtılabilir!

İşlemcilerine grafik işlemci entegre ettiği için GPU üretiminde ciddi bir tecrübeye sahip olan Intel, üst seviye ekran kartı modellerini de zorlanmadan tasarlayabilecek kapasiteye sahip. İlk ekran kartı modelini 2020 yılında tanıtacak olan Intel için 2020 yılına çok uzak olabilir ancak bir ekran kartınını gelişimi için 2020 yılı uzak bir tarih değil. Intel’in yeni ekran kartının özellikleri önümüzdeki aylarda daha net bir şekilde ortaya çıkması beklenirken Intel’e yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Intel’in yeni ekran kartı CES 2019’da da tüketicilerle buluşabilir.