Kapat
İnceleme 0

Kaan N2 İncelemesi

Kaan N2 Türkiye’nin akıllı telefon sektöründe yeni markaların da olduğunu gösterdi. Türkiye’deki akıllı telefonların genellikle giriş seviyesinde ya da orta segmentte olduğu düşünüldüğünde bu telefon adından çokça söz ettirecek gibi duruyor. Başarı Ticaret’in girişimlerinden biri olan Kaan markası son çıkardığı bu modelle uygun fiyata gelişmiş özellikler sunuyor. Cihaz hakkındaki tasarımsal incelemeye ve teknik bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Kaan N2 Tasarımsal İncelemesi

Kaan N2, tasarımıyla sektördeki diğer markaların telefonlarından geri kalmadığını kanıtlıyor. 5.7 inç büyüklüğünde ekranıyla gayet makul bir boyuta sahip olan cihazın görüntü oranı 18:9 olarak duyuruldu. Ele çok rahat oturan ve tek elle kullanıma olanak sağlayan bu cihaz yuvarlatılmış köşeleriyle yumuşak bir dokunma hissi yaratıyor.

Cihazın ana materyalinin metal olması telefonun, piyasadaki diğer cihazların tasarımına kafa tutmasına sebep oluyor. Oldukça pürüzsüz bir yüzeye sahip olan Kaan N2’nin 2.5D cam ile kaplanması da artı puan verilmesini sağlıyor. Telefonun ön kısmında, yeni nesil cihazlara benzer olarak herhangi bir tuş bulunmuyor. Arayüzde gezinebilmek için sanal tuşlardan yararlanılmış. Ekranın üst tarafında 8 megapiksel çözünürlüğe sahip ön kamera, ahize hoparlörü ve LED gösterge ışığı yer alıyor. Sağ kenarda ise güç ve ses kontrol butonları bulunuyor. Sol tarafta da microSD kart girişi ve nanoSIM bölümü göze çarpıyor. Üst kenarda kulaklık girişi yer alırken alt kenarda da microUSB girşi ve hoparlörler bulunuyor.

Kaan N2 Hakkında Teknik Bilgiler

Kaan N2 kullanıcılara 1.5 GHz MediaTek MT6750T ile sunuluyor. Bu yonga setinin yanında Mali T860 grafik işlemcisi de telefonun sahip olduğu parçalar arasında. Ayrıca cihazda 32 GB dahili hafıza ve 3 GB RAM bulunuyor. Bu değerlerin telefonun yer aldığı segment için ortalama olduğu söylenebilir. Cihazın günlük görevleri hızlı ve rahatça yerine getirmesini sağlayan bu özellikler dışında microSD kart desteğinin bulunması da kullanıcıları sevindirecek gibi duruyor. Cihazın arka tarafında bulunan parmak izi tarayıcısı oldukça sorunsuz ve hızlı çalışıyor.  Bu tarayıcıya biri 8 diğeri 13 megapiksel olan kameralar eşlik ediyor. Telefonun batarya kapasitesi ise 3000 mAh olarak belirlenmiş. Firmanın verdiği bilgilere göre pil kullanıma bağlı olarak 2 güne kadar dayanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir