Kapat
Mercedes Nvidia Akıllı Asistan
Haberler 0

Mercedes Nvidia Akıllı Asistan Sistemini Duyurdu

Akıllı otomobil teknolojilerinde yeni bir döneme giriyoruz ve Mercedes Nvidia Akıllı Asistan resmen karşınızda. Yapay zeka altyapısına sahip sesli asistan, artık aracımız ile alakalı birçok sistemi yönetebilme şansına sahip oluyoruz. Mercedes, yeni nesil araçlarında uzay kasa seçenekler üzerine eğiliyor. Hal böyle olunca bu araç sistemi elektronik panel anlamında da yenilikler meydana geliyor.

Nvidia şirketinin otonom araçlar için geliştirmiş olduğu akıllı sistem, kısa vadede daha büyük yenilikleri sizlere sunuluyor. Ekran görüntüleri de resmen paylaşıldı.

Mercedes Nvidia

Tamamen Elektronik Altyapı

Otonom araçlar olarak tabir ettiğimiz tamamen elektronik altyapılar dikkatleri çekiyor. Yukarıda yeni nesil Mercedes SUV modelinin fark yarattığını söyleyebiliriz. Panel tamamen elektronik. Aracın hemen hemen tüm noktaları elektronik yönetim sistemi ile karşımıza çıkıyor. Akıllı asistan, aracınızın tüm noktalarını inceliyor.

Sesli bir asistan olarak geliştirilen bu sistem, sizlerle konuşarak en ideal seçenekleri de sizlere sunuyor. Görsellik zaten aracı görenleri kendine hayran bırakıyor.

Adı Mercedes MBUX

Akıllı asistan için son derece yaratıcı bir isim de bulmuşlar. Mercedes MBUX akıllı asistan sayesinde artık aracınızın kontrolü tam anlamı ile sizlere sunulacak. Mercedes şirketinin yeni nesil teknolojiler ile alakalı sunduğu imkanlar da fark yaratıyor.

Mercedes MBUX ile birlikte en ufak bir motor sorununda dahi akıllı asistan sizlere mükemmel imkanlar sunacak. Sesli bir altyapı olmasından dolayı devrim niteliği de gözetecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir