Kapat
İnceleme 0

Motorola One P40  İncelemesi

86.7% Ortalama Puan

Motorola One P40  İncelemesi

Motorola One P40 modeli ile ilgili bilgiler uzun zamandır bekleniyordu. Geçen yıl P30 modelinin piyasaya sürülmesinin ardından Motorola ile ilgili beklenti biraz artmıştı ve yeni bir modeli sürüp sürmeyecekleri merakla bekleniyordu

Tasarım
%80
Çözünürlük
%85
Fiyat
%90
Üretici Firma Güvenirliliği
%90
Kamera
%85
Donanım
%90

Motorola One P40 modeli ile ilgili bilgiler uzun zamandır bekleniyordu. Geçen yıl P30 modelinin piyasaya sürülmesinin ardından Motorola ile ilgili beklenti biraz artmıştı ve yeni bir modeli sürüp sürmeyecekleri merakla bekleniyordu. Arz talebe göre sunulduğuna göre Motorola da bu kurala uydu ve Motorola One modelini üretme prosedürünü başlattı. Daha büyük çerçeve ile gelecek olan bu yeni modelin adının P40 olacağı söyleniyor. Modelin 5.6 inç ekran boyutuna sahip olacağı ve 5.9 inç ekran seçeneğinin de geleceğini ifade eden S. Hemmerstoffer bu modelin eski modele göre çok daha çekici olacağını belirtiyor. Tüm Motorola modelleri piyasaya çıkmadan önce, mutlaka S. Hemmerstoffer tarafından teknoloji haberleri için teyit ediliyordu. Bu yüzden güvenilir bilgi olduğunu söyleyebiliriz. Yeni telefonda kullanılan cam teknolojisi diğerlerinden daha modern ve sağlam bu yüzden 400 dolarlık bir bütçe ayırmanız gerekecek. Ayrıca arka kısımda 13 MP kamera ve ek bir derinlik sensörü ile gelecek olan telefonun ek sensörü 2MP derinlik destekliyor. LED flaş ve parmak izi tarayıcı yanında Motorola’nın meşhur logosu da geleneksel olarak yerini alacak. Arka tarafta hoparlörler ve 3.5 mm ses jakı yer alacak. Fakat USB bağlantısı yerine daha küçük bir bağlantı slotu olan farklı bir konnektör yerleştirildi.

Üst Düzey ama ucuz Motorola P40

Motorola hep sıra dışı bir çizgi izleyen firmalardan biri, zoru başarıp teknik özellikleri iyi ama fiyatı düşük bir model tasarlamayı düşündüler ve başardılar. Çünkü bu maratonda yer alacak olan Motorola p40 modeli fiyatı ile ilgili birçok farklı kaynaktan farklı bilgiler geliyor. Rekabeti kızıştıracak olan 200 -250 dolarlık fiyat aralığı tüm dikkatleri bu telefona odaklayabilir. Motorola G7 serisinden sonra stratejisini değiştirmeye karar vermişti. Fiyatı düşük tutarak nasıl daha kaliteli telefon üretebiliriz sorusuna odaklanan Motorola yönetimi, bu yeni P40 modeli ile problemi çözmüş görünüyor.

Motorola p40 Teknik Özellikleri

Motorola p40 modelinin en önemli özelliği kaliteli işlemci kullanması, Snap Dragon 632 veya 625 modelini kullanacak olan bu telefon, 4 GB ram ve 64 GB dahili alan sunacak. Yine de ram 3 GB ve dahil alanı 32 GB olan daha ucuz versiyonları da piyasaya süreceği kesin. Kullanılacak pil kapasitesi 3,000 mAH olacak ve Android 9.0 işletim sistemi ile desteklenecek.

Motorola P40 satış Tarihi

Motorola P40 satış tarihi hakkında kesin bir bilgi yok ama mayıs 2019 tanıtım için ön görülen tarih olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir