Kapat
PTT Messenger
Haberler 0

PTT Messenger Deneme Sürecini Başarı ile Geçti

Milli mesajlaşma uygulaması olarak geliştirilmekte olan PTT Messenger uygulaması için deneme süreci başarı ile tamamlandı. PTT, bildiğimiz gibi yarı özel yarı devlet olarak hizmet veren kurumlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, geçtiğimiz aylar içerisinde attığı bir adım ile birlikte yeni bir mesajlaşma uygulaması üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bu uygulama tamamen yerli ve tamamen milli bir uygulama olarak geliştiriliyor ve öyle ki kısa bir zaman dilimi içerisinde gündemi meşgul etmişti. Uygulama ile alakalı olarak yeni haberler var arkadaşlar.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan Açıkladı: “Testler Başarılı”

Ülkemizde özellikle devlet kanadında da benimsenen uygulama ile alakalı olarak yetkili ağızlardan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, PTT Messenger uygulaması ile alakalı olarak merak ile beklenen açıklamalardan birisini yaptı. %100 yerli bu projenin testlerinin başarı ile tamamlandığını açıkladı ve ekledi:

Birileri, ‘PTT’nin ne işi var da PTT Messenger’a girdi, PTT’nin ne işi var yazılım yapıyor, PTT’nin ne işi var ‘Ben dünya devleriyle yarışacağım.’ diyor. Bizim hedeflerimiz var, biz büyüyen, gelişen ve ülkemizi geleceğe taşıyan bir PTT’den bahsediyoruz. Bundan bahsediyorsak da bunun gereğini yapacağız.”

Başbakan Binali Yıldırım Denemişti

Uygulama kısa zaman içerisinde devlet üst mertebeleri tarafından da denenmişti. Başbakan Binali Yıldırım, uygulamayı ilk deneyimleyen isimlerden birisi olarak da dikkat çekti. Bununla ilgili videomuzu da sizlere hemen sunalım istedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir