Redmi K30 Live Telefon İncelemesi

Yeni telefon modeli Redmi K30 Live modeli 5G teknolojisin içerecek, Redmi K30 Live, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 730G  işlemci taşıyor, 120 Hz resim yenileme hızına sahip bir full-HD ekrana sahip olacaktır. Dahası da var yaklaşmakta olan telefon, dörtlü arka kamera setine sahiptir.  64 mega piksellik bir ana kamera barındırıyor.

Redmi K30 Live Telefon Teknik Özellikleri

Son derece ince bir çerçeveye sahip olan bu telefon 4G destekliyor resim yenileme yazının 120 Hertz olması oyunlar için çok büyük avantaj sağlıyor. Telefonun ekranını koruyan Gorilla Glass 5 tabanlı bir koruma teknolojisi var. Ayrıca 27 watt hızlı şarj desteği de bulunan yeni model telefonun 4.500 mili amperlik bir bataryası olacak cihazın 6 GB ve 64 GB dahili alanı versiyonu ile birlikte 6 GB RAM 128 GB Rom dahili alanlı varyantı da olacak. 8 mega piksellik telefon kamera ve 2 mega piksel kamera dahil olmak üzere bir snapper ve 64 mega piksellik bir kamera daha bulunduracak. Android 10 işletim sistemini kullanacak olan bu cihaz bütün yeni teknolojileri barındırıyor.

6.66 inç ekran boyutuna sahip olan bu yeni Xiaomi cihazdaki işlemci dikkate değer, 730G modeli yeni ve çok fonksiyona sahip bir işlemcidir. Toparlayacak olursak, temel versiyonda 64 GB depolama alanı ve 6 GB ram barındırıyor. Arka kısımda 64 MP +13 MP +8 MP+ 2 MP kameralar var. Pil kapasitesi ise 4,500 mAh seviyededir.

Bu yeni telefon modelinde 5G teknolojisi yok, sadece 4G desteği bulunuyor. Ama Xiaomi yine uygun fiyatlı ama yüksek teknik özelliklere sahip harika bir model üretti diyebiliriz.

Oyun oynamak isteyenler, 120 Hz özelliğini sevecekler, seyahat etmeyi sevenler geniş kapasiteli pili sevecekler, 4 arka kamerası ise bol bol video çekmeyi sevenler için tasarlandı. Kısaca herkese hitap edecek bir telefon ve fiyatı da çok uygun.