Samsung Galaxy A51 Telefon İncelemesi

350 dolar fiyatla satışa çıkan en yeni orta sınıf telefon modellerinden biri olan Samsung Galaxy A51 Telefon modelinin kutusunda 15 Watt şarj cihazı, C tipi USB ve A tipi USB’nin yanı sıra 3.5 mm ses jakı da bulunuyor. SIM aracı ve kullanma kılavuzu da kutunun içinde yer alıyor.  Cihazın 350 dolar olmasından da anlayacağınız gibi, kasası sert plastikten imal edilmiş. Ancak Samsung yaş tahtaya basmaz ve bu yeni plastik yapı kolay kolay kırılmayacak şekilde dizayn edildi. Sağ kısımda ses ve güç düğmelerinin yer aldığı Samsung Galaxy A51 Telefon Modeli alt kısımda C tipi USB bulunduruyor.  Ön kamerası da ekranda delikli olarak yerleştirilmiş. Mavi ve beyaz kasa renklerinin olduğu bu cihaz çok tutulacak. Neden mi? Şimdi teknik özelliklere bakarak ne dediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy A51 Telefon Modeli Teknik Özellikleri

6.5 inç AMOLEd ekranı var, 1080p çözünürlüğündeki ekranında renkler son derece keskin ve parlaktır. Ekranı Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunmaktadır.  Ayarlar kısmında sınırsız renk ayarı yapabilirsiniz, ancak renkleri çok açarsanız harcanan enerji de fazla olacaktır. Ekranda optik bir parmak izi okuyucu vardır. Sistem 4 GB ram ile donatılmıştır, Exynos 9611 işlemci taşımaktadır. Kamera görüntülerinin kalitesi Google Piksel 3A ile eşit düzeydedir. Yerleşik depolama alanı 128 GB olan Samsung Galaxy A51 Telefon Modeli istenirse micro SD kart ile genişletilebilir. İşletim sistemi olarak cihaz Android 10 sistemini kullanmaktadır. Arka kısımda 48 MP ana kamerası vardır. 12 MP ve 5 MP ek kameralar da arkada bulunmaktadır. Önde ise 32 MP selfie kamerası 1080p kalitede çekim yapabilir.

Bir telefoto lensin çok işlevi vardır eğer telefonunuzda bu lens yoksa, kamera dijital kırpma yapamaz dolayısı ile üretici firmalar bu duruma çok dikkat ediyorlar. Cihazın kameraları 4K video çekebilme yeteneğine sahiptir. 3.5 mm ses girişi de kullanıcıların çok sevdiği kulaklıkları kullanmaya imkan veriyor. 4.000 mAH kapasiteli pili ziyadesiyle yeterlidir.  Gün boyu bol bol kullanabilir ve pil derdi çekmeden uygulamalarınızı devam ettirebilirsiniz. Pilini sadece 15 dakika şarj ettiğinizde pilin yüzde 16’sı dolar. Yarım saate ise yüzde 31’i dolmaktadır. Tam dolum için 2 saate yakın şarj etmeniz gerekir.

Samsung Galaxy A51 Telefon Modeli Fiyatı

Piyasa değeri 350 dolar yani yaklaşık 2.100 TL olan bu cihazın fiyatı, taşıdığı donanımlara göre oldukça iyidir.