Kapat
ASUS ROG
İnceleme 0

Yeni ASUS ROG Dizüstü Bilgisayar

ASUS ROG Zephyrus Bomba Gibi Geliyor

Computex 2017’de bu yıl çok fazla bilgisayar dikkat çekmeyi başardı. Özellikle teknoloji dünyasından uzun süre uzakta kalan Asus, yeni cihazlarıyla eski başarısını tekrar yakaladı. Computex 2017’de Asus’un yeni tanıttığı ASUS ROG Zephyrus dizüstü bilgisayar, en dikkat çeken cihazlardan birisi oldu. Peki ASUS ROG Zephyrus kullanıcılara neler sunacak?

ASUS ROG Zephyrus Tasarım

İçerisindeki büyük depolama birimleriyle beraber inceliğiyle dikkat çekmeyi başaran ROG Zephyrus, taşınma durumu olarak da kullanıcısına büyük rahatlık veriyor. Cihazın en kalın noktası 17.9 milimetre ve en ince noktası da 16.9 milimetre ölçülerinden oluşuyor. Cihazın genel ölçüleri ise 379 x 262 x 16.9 milimetre şeklinde. İnce bir bilgisayar olan ASUS ROG, sadece 2.2 kilogram ağırlığında. Cihazın ekran kapasitesi ise 15.6 inç boyutunda.

ASUS ROG Zephyrus Donanım

Cihazın donanımsal özelliklerine baktığımızda, oyuncu bilgisayarları aklımıza gelebilir. Çünkü cihaz, üst düzey bir performansla karşımıza geliyor. Pascal mimarisine sahip olan ve son dönemlerde duyurulan GeForce GTX 1080 grafik kartı kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde hem bilgisayarın ısısı düzene giriyor, hem de büyük çaplı grafik tarzı işler kolaylıkla yapılabiliyor. ASUS ROG, 2.8GHz hızında çalışan ve 6MB kapasitesi barındıran bir önbellek alanına sahip. Cihaz, işlemci gücünü de Intel Core i7 yongasından alıyor. Cihazın RAM kapasitesi ise 24 GB’a kadar desteklenebiliyor. Ek olarak da bu kapasite 1 TB’a kadar yükseltilebiliyor. Bu oran, dizüstü bir bilgisayar için mükemmel ölçüde diyebiliriz. ASUS, yeni bilgisayarına Aktif Aerodinamik Sistem adını verdiği bir sistemi de oturtmuş. Bu sayede bilgisayar, ısınmadan daha serin ve daha da sessiz çalışabiliyor.

ASUS ROG Zephyrus Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Üstün özelliklere sahip olan yeni cihaz, sadece tanıtım aşamasından geçti. Onun dışında çıkış tarihiyle ve fiyatlıyla ilgili bir açıklama da yapılmadı. Cihaz tanıtımdan itibaren çok fazla ilgi gördü. Tahmin ediyoruz ki, satışa çıktığı andan itibaren de hak ettiği alakayı çok rahat görecektir. Bunu önümüzdeki günlerde, rahatlıkla anlayabiliriz ve daha net yorumlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir